Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Pirmieji žemės ūkio viceministro Artūro Bogdanovo vizitai į Žuvininkystės tarnybos poskyrius

 Š. m. sausio 20 dieną Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, kurio kuravimo sričiai priskirta ir žuvininkystė, skyrė vizitams į Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Trakų Vokės, Laukystos, Šilavoto ir Simno poskyrius.

     Žuvininkystės tarnybos Trakų Vokės poskyryje vizito metu Tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė viceministrą Artūrą Bogdanovą supažindino su poskyrio veikla, tikslais, sėkmingai pasiektais rezultatais po poskyrio rekonstrukcijos. Buvo aptarti uždaviniai ir siekiai tobulinant poskyrio darbą, lauko tvenkinių renovacijos perspektyvos ir reikalingumas. Poskyrio vyriausias specialistas Rolandas Morkūnas išsamiai pristatė uždarojoje vandens apytakos sistemoje auginamų žuvų technologinius principus, papasakojo apie lašišinių ir kiršlinių žuvų veisimo, auginimo reproduktorių ir jų brandinimo specifiką. Apžiūrėti inkubatoriuje šiuo metu inkubuojami margųjų upėtakių ikrai. Išsivystė įdomi diskusija apie nūdienos akvakultūrą, jos tikslus ir uždavinius, perspektyvas Lietuvoje.

Laukystos poskyryje viceministras buvo supažindintas su įrengta uždarąja vandens apytakos sistema, kurioje paauginami europiniai stiklinės stadijos unguriai ir aštriašnipiai eršketukai iki išleidimo į neišnuomotus vandens telkinius. Viceministrui aprodytos patalpos, kuriose įrenginėjama  papildoma sistema. Vyriausiasis Laukystos poskyrio specialistas Antanas Lazaravičius papasakojo, kaip veisiamos, auginamos ir išgaudomos žuvys tvenkiniuose. Viceministras domėjosi sterkų paauginimu iki 1–1,5 g svorio ir jų išgaudymu iš tvenkinių.

Šilavoto poskyryje viceministrui aprodytos gamybinės ir administracinės patalpos, auginimo ir žiemojimo tvenkiniai, poskyrio specialistai papasakojo apie veiklą, jos ypatumus. Čia veisiami ir auginami įvairių veislių karpiai, viena iš pagrindinių ūkio funkcijų yra sėkmingai tęsti selekcinį darbą, tobulinti veislinio Šilavoto karpio savybes siekiant, kad šios žuvys kuo geriau prisitaikytų gyventi Lietuvos klimatinėmis sąlygomis.

Simno poskyryje viceministras buvo supažindintas su vėžių, šamų, sykų, margųjų upėtakių veisimo bei auginimo technologijomis. Apsilankyta cechuose, kuriuose įrengtos uždarosios vandens apytakos sistemos, apžiūrėjo inkubacinį cechą, kur šiuo metu inkubuojami Platelių sykų, Vištyčio sykų, Galadusio sykų, seliavų, margųjų upėtakių ikrai. Poskyrio vedėjas Vydas Baravykas pristatė pagrindinę poskyrio kryptį – sykinių žuvų veisimo pasiekimus bei aprodė naujai įrengtą sterlių cechą, kuriame bus auginamos sterlės, kadaise buvusios neatsiejama Lietuvos ir Baltarusijos bendrų upių dalimi.

 

Share iconDalintis