Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Pirmadienį vaikučių balsai klegėjo ir Žeimenos poskyryje

2016 m. gegužės 9 dieną Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje  klegėjo vaikučių balsai – žuvytes aplankė Švenčionių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai, kurių bendraklasis Adomas Lenardas tapo piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ nugalėtoju Švenčionių rajone ir klasei laimėjo šį prizą – kelionę į žuvivaisos poskyrį.

 

Vaikučiai pamatė uždarosios vandens apytakos sąlygomis auginamas lašišas, šlakius, marguosius upėtakius, kiršlius. Mažieji smalsučiai gyvai domėjosi žuvų įvairove, jų auginimo ir laikymo sąlygomis. Poskyrio specialistai papasakojo, kuo šios žuvys skiriasi viena nuo kitos, kaip gyvena baseinuose ir kaip gamtoje, kokie lašišinių žuvų migracijos ypatumai, kodėl apskritai yra veisiamos žuvys. Vaikams buvo labai įdomu sužinoti, kaip žuvys yra tiriamos, gaudomos nerštui, dirbtinai veisiamos, žymimos tiriant jų keliones vandens telkiniuose, kokia įranga naudojama šiems darbams, su kokiais sunkumais žuvys susiduria migruodamos upėse.

 

Vaikai su užsidegimu dalijosi savo žiniomis apie Lietuvos žuvis bei tėčių ir senelių legendomis apie sužvejotas milžines, didesnes už visas Žuvininkystės ūkyje matytas žuvis. Rudenį būsimieji pirmokai jau pasitiks išsamesnėmis žiniomis apie nuostabų Lietuvos gamtos pasaulį bei paskatinti patys prisidėti prie jo išsaugojimo ir gausinimo.

Share iconDalintis