Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Patikrintas vienas didžiausių žvejybos tralerių – laivas „Margiris“

Š. m. spalio 22–25 dienomis Ijmuidene (Nyderlandų Karalystė) Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pareigūnai kartu su Nyderlandų žvejybos inspektoriais tikrino, kaip vykdomas žuvų produktų iškrovimas iš Lietuvos Respublikos žvejybos laivo „Margiris“.

Jungtinis patikrinimas atliktas vykdant Europos vakarų vandenų jungtinės veiklos planą, vadovaujantis 2018 m. gruodžio 13 d. Komisijos įgyvendinimo Sprendimu (ES) 2018/1986, kuriuo nustatomos tam tikros žvejybos specialiosios kontrolės ir inspektavimo programos ir panaikinami įgyvendinimo Sprendimai 2012/807/ES, 2013/328/ES, 2013/305/ES ir 2014/156/ES C/2018/8461.

Žvejybos laivas „Margiris“ yra antras pagal dydį visame pasaulyje žvejybos traleris. Jis sulaukia daug dėmesio tiek iš aplinkosauginių organizacijų, tiek iš smulkesnių žvejybos industrijos atstovų ir žvejybos kontrolę vykdančių institucijų.

Š. m. spalio 19 d. laivas „Margiris“ po pelaginės žvejybos reisų CECAF (Rytų centrinės Afrikos žvejybos komiteto, Mauritanijos EEZ) ir Lamanšo sąsiauryje (Europos vakarų vandenų akvatorijos ICES 7 d, e parajonyje) atvyko į Ijmuideno uostą iškrauti žuvų produkcijos. Iškrovimas padėtas vykdyti spalio 22 d ir vyko 3 dienas. Lietuvos žuvininkystės kontrolės pareigūnai šiame patikrinime dalyvavo kaip laivo vėliavos šalies atstovai, o Nyderlandų inspektoriai – kaip uosto valstybės žvejybos kontrolės priežiūrą vykdančios institucijos atstovai, įgyvendinant jungtinę inspekcinę misiją krante

Inspekcijos metu buvo tikrinamas žuvų produktų iškrovimas, pakuočių skaičiavimo procesas, gauti skaičiai sulyginti su žvejybos žurnalo žuvų sugavimų bei išankstinių žinučių duomenimis. Patikrinta laivo dokumentacija, žvejybos žurnalas, produkcijos žurnalas, žuvų produkcijos pakuočių ženklinimas (etiketės) bei jų turinys. Atsitiktine tvarka buvo pasirinktos ir pasvertos žuvų produktų pakuotės ir nustatytas vidutinis vienos pakuotės svoris.

Iš viso iš žvejybos laivo iškrauta per 3 000 tonų šaldytos 14 žuvų rūšių produkcijos. Verslinę žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų nenustatyta.

 

Share iconDalintis