Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Neryje ties Jonava apsigyveno eršketai

      Vakar Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos specialistai iš Laukystos ir Rusnės poskyrių Jonavoje į Neries upę įleido 6 tūkstančius paaugintų aštriašnipių eršketukų, išaugintų Rusnės poskyryje. Šios žuvys į Lietuvos vidaus vandenis įžuvinamos įgyvendinant aštriašnipių eršketų populiacijos atkūrimo Lietuvoje 2012–2020 metais programą.

     Šiltas ir saulėtas ketvirtadienio vidurdienis jaukiai pasitiko į akciją susirinkusius Jonavos gyventojus, miesto atstovus, aplinkosaugos, žuvininkystės specialistus. Labai smagu, kad įžuvinime dalyvavo ir jaunimas, ir jaunos šeimos su mažyliais. Pirmieji simboliškai eršketų jauniklius į Nerį išleido tėvelių padedami vaikučiai. Žuvininkystės tarnybos specialistai susirinkusiesiems plačiau papasakojo apie eršketų veisimo, auginimo, išleidimo, gaudymo ypatumus.

Įdomu, kad išleistieji eršketukai Neryje augs iki pavasario, tada migruos į Kuršių marias ir Baltijos jūrą, kur gyvens, augs ir bręs apie 10–15 metų. Užaugusios žuvys grįš atgal į gimtas vietas, Nerį, Šventąją, Nemuną neršti.

Share iconDalintis