Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Neries upėje įsikuria europinių ungurių jaunikliai

Š. m. gegužės 29 dieną Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) specialistai į Neries upę išleido 50 tūkst. vnt. paaugintų europinių ungurių.

 

Europiniai unguriai buvo paauginti Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje (toliau – Laukystos poskyris), įgyvendinant Europos žuvininkystės fondo ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Europinių ungurių išteklių valdymo plano įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr. 3FNF-0-11-01. Šį pavasarį nė 0,3 gramo nesveriantys iš Prancūzijos atkeliavę unguriukai buvo suleisti į jiems tinkamos temperatūros uždarąją vandens apytakos sistemą, intensyviai maitinti menkių ikrais ir dirbtiniais pašarais, todėl sparčiai augo ir išleidimo metu jau svėrė 0,6–1 g.

 

Akcijos dalyviai apsilankė Laukystos poskyryje, kur apžiūrėjo visą ungurių paauginimui pritaikytą įrangą ir stebėjo, kaip jie maitinami. Šiame renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė bei kiti Žemės ūkio ministerijos atstovai.

 

Nuo projekto pradžios Žuvininkystės tarnyba įveisė jau daugiau nei 2,3 mln. vnt. europinių ungurių jauniklių į daugiau nei 110 Lietuvos vandens telkinių. Be to, kaip ir numatyta projekte, vykdomi europinių ungurių moksliniai tyrimai, kurių rezultatai jau džiugina. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad ungurių išgyvenamumas ir atsparumas ligoms yra pakankamas, unguriai yra gyvybingi ir sveiki. Taip pat tyrimais nustatyta, kad per Kauno hidroelektrinės turbinas perplaukia daugiau nei 70 proc. ungurių, todėl manoma, kad ateityje bus galima žuvinti ne tik plane numatytose vietose. Tam turi būti peržiūrėtas Ungurių išteklių atkūrimo planas Lietuvoje, kas, tikėtina, ir bus padaryta artimiausiu metu.

Share iconDalintis