Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

NEAFC inspektorių mokymai

 

 

 

 

Š. m. vasario 17–18 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus specialistai kartu su kolegomis iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos ir Latvijos dalyvavo Vigo (Ispanijos Karalystė) vykusiuose Europos žuvininkystės kontrolės agentūros (EFCA) organizuotuose Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijos (NEAFC) reguliuojamų teritorijų inspektorių mokymuose.

 

Žvejybos kontrolės inspektoriai buvo supažindinti su NEAFC kontrolės ir vykdymo užtikrinimo priemonių pakeitimais, svarstytais ir priimtais 2015 m. NEAFC kasmetiniame susitikime. Buvo aptarti žvejybos produktų ženklinimo, sugautų kiekių registravimo, sandėliavimo ir kiti teisės aktais nustatyti reikalavimai, pateikta informacija apie pagrindines NEAFC reguliuojamoje akvatorijoje žvejojamas žuvų rūšis (paprastuosius jūros ešerius, atlantines skumbres, žydruosius merlangus, juodadėmes menkes ir giliavandenių žuvų rūšis), jų žvejybos ypatumus. Taip pat apžvelgtos bendrosios inspektavimo nuostatos, išnagrinėti reikalavimai inspektavimo ataskaitų pateikimui ir procedūroms. Mokymų metu taip pat buvo sprendžiamos praktinės užduotys, kurias reikėjo atlikti pagal pasikeitusius NEAFC taisyklių reikalavimus.

 

Išsamiau – Jūratė Andriukaitienė, tel. (8 5) 239 8409, el.p. [email protected]; Eglė Radaitytė, tel. (8 5) 210 0521, el.p. [email protected]

 

 

Share iconDalintis