Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Mūsų specialistų vizitai į pažangiausius Lenkijos žuvininkystės ūkius

Šių metų birželio 14–17 dienomis Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto eršketinių žuvų auginimo skyriaus „DGAL“ ir Lenkijos firmos „Aller Aqua“ susitarimu Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė ir Žuvininkystės tarnybos specialistai lankėsi moderniausiuose Lenkijos lašišinių žuvų ir eršketų auginimo ir veisimo ūkiuose. Pažintinio vizito tikslas – susipažinti su naujausiomis žuvų veisimo ir auginimo technologijomis, maksimaliam žuvų kiekiui užauginti naudojant minimaliausius vandens kiekius. Lankytasi ir susipažinta su moderniausiais Lenkijos žuvivaisos ūkiais: „Dabie“, „Budowko“, „K- 1“, „Upilka“, kur atviruose ir dengtuose betoniniuose tvenkiniuose uždarosiose vandens apytakos sistemose su biofiltrais, mechaniniais filtrais, aktyvia vandens aeracija auginami neišpasakytai dideli (400–600 t) vaivorykštinių upėtakių, upokšnių šalvių, margųjų upėtakių kiekiai. Šiuose ūkiuose žuvų auginimo procesai automatizuoti, daugelis gamybos proceso parametrų skaitmeninami ir valdomi kompiuteriu. Modernios technologijos taikomos ir grąžinant į natūralią gamtą panaudotą ir nepriekaištingai išvalytą vandenį, pvz. panaudojant specialius augalus. Įsitikinta, kad minėtuose ūkiuose dirba labai aukšto meistriškumo, atsidavę darbui ir motyvuoti specialistai.

Varmijos – Mazūrijos vaivadijoje, prie Pieczarki miestelio esančiame eršketinių žuvų auginimo ūkyje „DGAL“, susipažinta, kokiomis sąlygomis auginami aštriašnipiai, sibiriniai, rusiški eršketai, sterlės, kokios naudojamos technologijos, kaip formuojamos ir auginamos šių žuvų reprodukcinės bandos. Ūkio vadovas profesorius M. Ščepkovskis (M. Ščepkowski) mielai dalijosi pasiekimais, papasakojo apie vykdomas programas ir darbus.

Vizito metu Lenkijos firmos „Aller Aqua“ vadovą J. Juchnievičių (J. Juchniewicz), firmos vadybininką M.Valčaką (M.Walczak) ir Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto eršketinių žuvų auginimo ūkio „DGAL“ vadovą, prof. hab. dr. M. Ščepkovskį Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė pakvietė į rugsėjo mėnesį organizuojamą Žuvininkystės tarnybos konferenciją.

 

Lenkijos žuvininkystės specialistai supažindino su naujų technologijų taikymo industrinėje žuvininkystėje ypatumais, jų specifika, aptarta daug iškilusių įdomių klausimų. Įsitikinta, kad net esant nedideliems švaraus vandens ištekliams ir išmaniai taikant šiuolaikines žuvies auginimo technologijas, galima išauginti didelius žuvų kiekius. Lietuvoje tokio tipo žuvų auginimo technologijų dar nėra, nors gausu upelių, todėl lašišinių žuvų auginimo galimybės yra gan didelės, tačiau reikalauja nemažų investicijų ir geros vadybos.

 

Apsilankymo pas Lenkijos žuvininkystės specialistus metu aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės.

Share iconDalintis