Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ministrė V. Baltraitienė paprašė EK atstovauti Lietuvos laivo interesams

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė paprašė Europos Komisijos atstovauti areštuoto žvejybos laivo „Jūros vilkas“ interesams didžiulio visuomenės dėmesio sulaukusioje byloje.

„Lietuva siekia apginti teisėtus Lietuvos žvejybos įmonės ir piliečių interesus, pasitelkdama į pagalbą Europos Komisiją, kuri atstovauja Europos Sąjungai NEAFC komisijoje“, – sako ministrė, dar kartą atkreipdama EK dėmesį į incidentą ir prašydama dėti visas pastangas, kad toks atvejis ateityje daugiau nepasikartotų su jokiu kitu ES žvejybos laivu.

Primename, kad š. m. rugsėjo 18 d. tarptautiniuose vandenyse Rusijos Federacijos pasieniečiai sulaikė ir jėga nutempė į Murmansko uostą Lietuvos žvejybos laivą „Jūros vilkas“, tuo pažeisdami Jungtinių tautų konvenciją dėl jūrų teisės. Teritorija, kurioje laivas vykdė žvejybą ir buvo sulaikytas, yra – Žvejybos šiaurės rytų Atlantekomisijos (angl. NEAFC) administruojama žvejybos akvatorija, kurios narės yra 8 šalys: Danija, Norvegija, Islandija, Europos Sąjunga,  Rusija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Sent Kitsas ir Nevis. Atkreiptinas dėmesys, kad  Lietuvos Respublikos institucijos nebuvo informuotos apie šio laivo ir įgulos (iš 28 įgulos narių 3 yra Lietuvos piliečiai) sulaikymą net 4 dienas.

Share iconDalintis