Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ministerija kreipėsi į Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinį direktoratą

Žemės ūkio ministerija informavo Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinį direktoratą apie  sulaikytą žvejybos laivą „Jūrų vilkas“.

„Po to, kai Užsienio reikalų ministerija išsiuntė notą Rusijos ambasadai Lietuvoje, mes savo ruožtu informavome Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės direktoratą. „Jūrų vilkas“ žvejodamas nekirto Rusijos sienos, tai patvirtino palydovinės nuotraukos. Šiuo metu aiškinamės situaciją, ketiname nuodugniai ištirti visas aplinkybes ir sužinoti, kodėl Rusijos tarnybos per prievartą nuplukdė laivą į Murmansko uostą“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Užsienio reikalų ministerija  rugsėjo 22 dieną Rusijos ambasadai Lietuvoje išsiuntė notą, kurioje reiškiamas protestas dėl neteisėtų Rusijos pareigūnų veiksmų rugsėjo 18 d. sulaikant žvejybos laivą „Jūros vilkas“, plaukusį su Lietuvos Respublikos vėliava tarptautiniuose vandenyse Barenco jūroje, priverstinį jo nuplukdymą į Murmansko uostą ir neteisėtą laivo įgulos sulaikymą.

Rugsėjo 18 d. precedento neturintis įvykis atsitiko reguliuojamoje teritorijoje, tarptautiniuose vandenyse. Kapitonui atsisakius paklusti, laivo valdymas buvo perimtas ir laivas jėga nuplukdytas į  Murmansko uostą. Lietuvos laivo įgulą sudaro 28 žmonės, trys iš jų – Lietuvos piliečiai.

Share iconDalintis