Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

LR žemės ūkio ministerijos vadovybė ir Žuvininkystės tarnybos specialistai susitiko su Gamtos tyrimų centro mokslininkais

2016 m. vasario 4 d. LR žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir LR žemės ūkio ministrės patarėjas Saulius Jakimavičius kartu su Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos atstovais lankėsi Gamtos tyrimų centro hidrobiontų ekologijos ir fiziologijos laboratorijoje (HEFL), esančioje netoli Neries upės, Vilniuje. Svečiai buvo supažindinti su eksperimentiniais tiriamaisiais darbais, atliekamais su uždarosiose vandens apytakos sistemose auginamomis skirtingų rūšių žuvimis (aštriašnipiais ir sibiriniais eršketais, lašišomis, vaivorykštiniais upėtakiais, unguriais, ūsoriais, europiniais šamais ir kt.).

 

Laboratorijos vadovas, vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Vytautas Kesminas, aprodė atnaujintas laboratorijos patalpas bei plačiau pakomentavo kiekvienos patalpos ir joje esančių įrenginių paskirtį. Svečiams buvo pristatyta doktorantų bei laborantų atliekamų tiriamųjų darbų svarba visam žuvininkystės sektoriui. Ekologinės fiziologijos ir toksikologijos sektoriaus vyresnioji mokslo darbuotoja Nijolė Kazlauskienė plačiau supažindino su laboratorijoje atliktais eksperimentais, pasiektais rezultatais bei trumpai užsiminė apie ateities planus.

 

Apsilankymo tikslas – artimiau susipažinti su mokslo centrų atliekamais eksperimentiniais tiriamaisiais darbais ir jų rezultatų realiu pritaikymu žuvininkystėje buvo ir diskusijos tarp ministerijos ir mokslo įstaigos atstovų pagrindas. Diskusijos metu buvo siekiama rasti kryptis, kuriomis Valstybės institucijos, įgyvendindamos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus veiksmų programą, galėtų bendradarbiauti su mokslo sektoriumi siekiant aukštesnių rezultatų žuvininkystės srityje. Žuvininkystės tarnybos direktorės Indrės Šidlauskienės buvo išsakyta pastaba, kad nepaisant mokslo darbų publikacijų nėra bendros mokslo darbų bazės, kurioje būtų galima patikrinti, kokie tiriamieji darbai ir kada jau yra atlikti, nes pastaraisiais metais ryškėja tendencija, kad užsakomųjų mokslinių darbų temos ima kartotis. Po gamtos tyrimų centro direktoriaus, Lietuvos mokslų akademijos tikrojo nario, prof. habil. dr. Vinco Būdos išsakytų minčių apie platesnį bendradarbiavimą, viceministrė Lina Kujalytė apžvelgė žuvininkystės perspektyvas, kurias mato ateityje bendradarbiaujant sektoriaus administruojančių institucijų atstovams su mokslininkais bei pakvietė dar dažniau rengti tokius susitikimus, kalbėtis aktualiomis temomis.

 

Susitikimo pabaigoje buvo aptarta mokslo ateitis Lietuvoje, naujos mokslininkų kartos rengimo ir tobulėjimo galimybės bei integracijos žuvivaisos / žuvininkystės sektoriuje. Pasisakė ir Gamtos tyrimų centre dirbantys doktorantai.

 

Po apsilankymo HEFL ateityje tikimasi toliau tęsti glaudų dviejų institucijų bendradarbiavimą bei vykdyti bendrus projektus.

Share iconDalintis