Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučių edukacinė ekskursija į Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyrį

2016 m. balandžio 15 dieną Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyryje skambėjo vaikučių balsai. Čia lankėsi gausus darželinukų būrys iš Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“. Aktyvios auklėtojos susisiekė su Žuvininkystės tarnybos specialistais ir surengė savo auklėtiniams edukacinę ekskursiją į žuvų pasaulį.

 

Trakų Vokės specialistai mažylių laukė – laimė, oras pasitaikė puikus, tad vaikučiai  susėdo kieme pusračiu, kurio viduryje permatomuose induose vandenyje plaukiojo įvairaus amžiaus (augimo stadijų) žuvelės – nuo ikriukų iki jau gerokai ūgtelėjusių. Darželinukų pakalbinti taip pat atvyko Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė ir kt. Trakų Vokės poskyrio vedėjas Jonas Pašukonis vaikams papasakojo ir parodė, kaip gimsta žuvelių ikriukai, kaip jie maitinami, auginami, kaip ir kodėl vėliau išleidžiami į atvirus tvenkinius. Vaikai nuoširdžiai klegėjo apie savo žvejybos nuotykius, kam kokią žuvį yra tekę pagauti, vardijo žinomų žuvų pavadinimus. Po edukacinės pamokėlės vaikai ėjo į žuvų auginimo cechą, kur uždaruose baseinuose plaukioja 2 mėnesių margieji upėtakiai. Vėliau mažyliai su auklėtojomis keliavo prie tvenkinių, kuriuose gyvena 2 metų lašišaitės ir 4 metų kiršliai, ir savo rankutėmis bėrė žuvelėms maistą.

 

Puikiai praleidę dieną, kupinomis širdelėmis gerų įspūdžių bei pilnomis rieškučiomis dovanėlių darželinukai išskubėjo į savo „Pasaką“. Tikimės, kad ši pažintinė kelionė mažiesiems sužadino norą rūpintis gamta, o ypač – vandenų gyventojomis – žuvelėmis.

Share iconDalintis