Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Liuksemburge bus svarstomi ypač svarbūs Lietuvai klausimai

Liuksemburge kitos savaitės pradžioje įvyksiančiame ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje iš numatomų svarstyti klausimų Lietuvai svarbiausi yra afrikinis kiaulių maras, Rusijos sulaikytas žvejybos laivas „Jūros vilkas“, Rusijos embargas žemės ūkio ir maisto produktams, žvejybos Baltijos jūroje galimybės 2015 metais.

Siekiant užtikrinti afrikinio kiaulių maro kontrolę Lietuvos teritorijoje ir sustabdyti jos galimą plitimą į kitas ES valstybes nares, Lietuvos žemės ūkio ministerijos delegacija, vadovaujamame žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, dar kartą prašys Europos Komisijos skirti kompensacijas kiaulių laikytojams, priverstinai paskerdusiems kiaules ir priverstiems atsisakyti kiaulių laikymo mažiausiai 3 metus, taip pat užtikrinti finansavimą veterinarinėms–sanitarinėms priemonėms.

Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje Lietuva taip pat atkreips dėmesį ir informuos kitų šalių ministrus apie įvykius Šiaurės rytų Atlanto žvejybos komisijos reguliuojamoje zonoje, kur praėjusį mėnesį Rusijos pasienio pareigūnai sulaikė Lietuvos žvejybinį laivą „Jūros vilkas“.

Europos Komisija siekia nustatyti komerciškai svarbiausių Baltijos jūros žuvų išteklių žvejybos galimybes 2015 metams ir paskirstyti jas ES valstybėms. Šiame Tarybos posėdyje tikimasi pasiekti politinį susitarimą dėl žvejybos Baltijos jūroje galimybių ateinantiems metams.

Į posėdžio darbotvarkę įtrauktas ir Rusijos embargo  klausimas. Akivaizdu, kad situacija yra labai sudėtinga ir šiuo metu numatytų priemonių nepakanka jai stabilizuoti. Didelius praradimus patiriantys pieno gamintojai kol kas nesulaukia paramos. „Tiesioginės kompensacijos labiausiai nukentėjusių šalių ūkininkams yra būtinos“, – neabejoja posėdyje dalyvausianti ministrė V. Baltraitienė.

Share iconDalintis