Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lietuvos žvejybos kontrolės pareigūnai talkina Suomijos kolegoms

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai bei kitų Europos Sąjungos šalių atstovai, vykdydami Bendrą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės planą, talkina Suomijos kolegoms atliekant lašišinių žuvų žvejybos patikrinimus jūroje.

 

Šių metų birželio 11–16 dienomis Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Vėlavičius kartu su Suomijos žvejybos kontrolės pareigūnais vykdė bendrus žvejybos kontrolės veiksmus nuo Helsinkio iki Hanko miestų. Misijos metu buvo patikrinta 10 lašišų gaudymui skirtų gaudyklių, rasti 3 žvejybos įrankių ženklinimo pažeidimai.

 

Pranešimai apie rastus pažeidimus surašomi raštu, pažymima patikrinimo data ir neperšlampančiame voke tvirtinami prie plaukiojančių įrankių gairių. Suomijos žvejybos inspektoriai naudoja trijų spalvų patikrinimų pranešimus: žalios, geltonos ir raudonos. Žali reiškia, kad inspektorius tikrino, pažeidimų nerasta. Geltoni – rasti smulkūs pažeidimai, žvejas įspėjamas pašalinti trūkumus, piniginė bauda neskiriama. Raudonos spalvos pranešimas reiškia, kad žvejybos taisyklės yra grubiai pažeistos, įrašomas žvejybos taisyklių pažeidimo straipsnis, pradedama administracinių pažeidimų byla, kurią administruoja atskiras padalinys, skiriama bauda.

 

Šios misijos metu žvejos laivų nebuvo sutikta. Nors leidimus profesionaliai žvejybai Suomių įlankos pietinėje pakrantėje turi daug asmenų ir įmonių, tačiau žvejoja ir teikia ataskaitas tik apie 10 jų, taip pat yra mažai žvejojančių ir mėgėjų žvejybos priemonėmis.

 

Daugiau apie žvejybos Suomijoje taisykles ir leidimų įsigijimą, galima sužinoti: www.eraluvat.fi, nemokamas telefonas konsultacijoms apie medžioklę ir žvejybą +35820692424, [email protected], mmm.fi/fisheries/key-legislation.

 

Išsamiau – A.Vėlavičius, Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas,  tel. 8 (46) 365 745, el. paštas Algimantas.Velavič[email protected]

 

Share iconDalintis