Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lietuvai skirta žvejybos kvota Ramiajame vandenyne

Šiemet Lietuvos laivai ir toliau žvejos Pietų Amerikoje. Priimtas sprendimas, kad 2016 m. Lietuvos žvejybos sektoriui labai aktuali Peru stauridžių kvota išliks tokia pat kaip 2015 m.

 

Sausio pabaigoje Čilėje įvyko 4-asis metinis Žvejybos pietų Ramiajame vandenyne regioninės valdymo organizacijos (SPRFMO) susitikimas. Visą savaitę vykusioje Plenarinėje sesijoje paskirstytos žvejybos galimybės tarp 15 SPRFMO šalių iš viso pasaulio. Europos Sąjungai skirta 28 100 tonų Peru stauridės žvejybos galimybių, kurios bus padalytos tarp 4 ES valstybių narių – Vokietijos, Nyderlandų, Lenkijos ir Lietuvos. Lietuvai tenkanti kvotos dalis – 4 917,5 tonos.

 

Posėdžių metu pristatytos SPRFMO mokslo, finansų ir administravimo, atitikties įsipareigojimams ir techninio komisijų darbo ataskaitos ir pabrėžta būtinybė remtis mokslininkų rekomendacijomis skirstant žvejybos galimybes. Kalbėta apie kovos su nelegalia nereglamentuojama ir neapskaitoma (toliau – NNN) žvejyba priemones ir atitinkamos kontrolės bei valdymo priemonės papildytos pareiga kiekvienai šaliai informuoti, kai pasikeičia NNN laivo atpažinties informacija (pvz., laivo pavadinimas).

 

Lietuvos Republikos žemės ūkio ministerijos informacija:

http://zum.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvai-skirta-zvejybos-kvota-ramiajame-vandenyne

Share iconDalintis