Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lietuvai beveik 5000 tonų stauridžių Ramiajame vandenyne

Lietuvos žvejai galės žvejoti Ramiajame vandenyne, mūsų šaliai paskirta 4900 tonų stauridžių kvota. „Lietuva šią kvotą gauna kiekvienais metais, šiemet ji yra šiek didesnė negu įprastai. Tai geros žinios mūsų žvejams, kurie gaudo ir tolimuosiuose vandenyse“, – sako žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė.

Naujojoje Zelandijoje įvyko trečiasis metinis Pietų Ramiojo vandenyno regioninės žvejybos valdymo organizacijos susitikimas. Didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Oklende daugiausia kalbėta apie stauridžių žvejybos galimybes. Buvo nuspręsta, kad 2015 metais bendrasis stauridžių išteklių kiekis sieks 410 000 tonų. Šį kiekį tarpusavyje pasidalijo keliolika šalių: Čilė, Kinija, Ekvadoras, Europos Sąjunga, Farerų salos, Korėja, Peru, Rusijos Federacija ir Vanuatu. Europos Sąjungai teko 28 100 tonų stauridžių bendro leidžiamo sugauti kiekio 2015 metams. Iš Europos Sąjungos valstybių staurides pietų Ramiajame vandenyne žvejoja keturios valstybės narės – Vokietija, Lenkija, Nyderlandai ir Lietuva.

Susitikimo metu taip pat buvo patvirtintas Nelegalios, nepranešamos ir nereguliuojamos žvejybos laivų sąrašas, mokslinio komiteto ataskaita, išklausytas ir aptartas mokslinio komiteto pranešimas apie išteklių būklę bei Europos Sąjungos atlikta studija apie stauridžių išteklius, patvirtinta atitikties reikalavimams ir techninio komiteto ataskaita. Taip pat vyko aktyvios diskusijos apie žvejybos kontrolę, perkrovimo iš laivų operacijas.

 

 

Share iconDalintis