Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lietuva stiprina tarptautinį bendradarbiavimą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės srityje

Vykdant Bendrą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės veikos planą Lietuvos žvejybos kontrolės pareigūnai stiprina tarptautinį bendradarbiavimą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės srityje. Pagal šį planą kasmet vyksta pareigūnų apsikeitimai. Šiemet tokių apsikeitimų buvo ženkliai daugiau. Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai šiemet pirmą pusmetį jau vyko į Lenkijos ir Suomijos uostus bei į Suomijos žvejybos kontrolės laivą su šių šalių pareigūnais atlikti žvejybos laivų patikrinimų krante ir jūroje.

 

Rugsėjo mėnesį skirtingu metu į Lietuvą buvo atvykęs vienas Danijos ir du Lenkijos žvejybos kontrolės pareigūnai. Kartu su Lietuvos specialistais jie dalyvavo žvejybos laivų patikrinimuose Klaipėdos uoste ir žuvų iškrovimo vietose pakrantėje bei Baltijos jūroje žvejybos kontrolės laivu „Vakaris“. Patikrinimo metu pakrantėje buvo nustatyti du pažeidimai – priekrantės vandenyse žvejojantys žvejai į krantą atplukdė neverslinio dydžio otų ir šlakį. Kaltininkams skirtos piniginės baudos, jie turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

1pav. Lietuvos ir Danijos žvejybos kontrolės pareigūnai tikriną žuvų iškrovimą pakrantėje

 

Rugsėjo 28 – spalio 3 dienomis du žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai vyko į Lenkijos Vladislavovo (Wladyslawow) uostą kartu su šios šalies pareigūnais dalyvauti žvejybos laivų patikrinimuose krante ir jūroje. Buvo patikrinti 9 laivai (8 Lenkijos ir 1 Lietuvos) uoste iškrovimo metu. Nustatyti 2 pažeidimai – faktiškai iškraunamų menkių svoris viršijo leidžiamą 10 % procentų paklaidą. Vienai dienai bendra pareigūnų komanda vyko į jūrą Lenkijos žvejybos kontrolės laivu „Kontroler 19“. Buvo patikrinti 2 Lenkijos laivai, žvejojantys šprotus ir strimeles. Iš viso patikrinta 45 tonos menkių, plekšnių ir strimelių žvejybos laimikių. Be laivų patikrinimų buvo atliktas ir pirminio žuvų pardavimo dokumentinis patikrinimas – Lietuvos pareigūnai aiškinosi dėl iškrovimo iš vieno Lietuvos laivo šiame Lenkijos uoste, kai laivo kapitonas ir supirkėjas pateikė prieštaringus duomenis.

2 pav. Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai tikrina menkių iškrovimą Vladislavovo uoste

3 pav. Pareigūnai tikrina menkių svorį dėžėse Lenkijos laive

3 pav. Pareigūnai tikrina menkių svorį dėžėse Lenkijos laive

5 pav. Jūroje suvienytos Lietuvos ir Lenkijos pajėgos tikrinant strimelių žvejybą

 

Apsikeitimai žvejybos Baltijos kontrolės srityje bus vykdomi iki pat šių metų pabaigos – į Lietuvą dalyvauti patikrinimuose jūroje atvyks du Lenkijos pareigūnai, o Lietuvos pareigūnai vyks į bendrus patikrinimus Latvijos uostuose.

 

 

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas

E. Lendzbergas, tel. (8 46) 36 57 45, [email protected]

Share iconDalintis