Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lietuva padės stiprinti Ukrainos žuvininkystės sektoriaus administracinius gebėjimus

 

Š. m. rugsėjo mėnesį Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kartu su Žemės ūkio ministerija pradėjo įgyvendinti projektą „Pagalba Ukrainos valstybinei žuvininkystės agentūrai stiprinant administracinius gebėjimus žuvininkystės sektoriaus administravimo srityje bei integruojantis į Europos Sąjungą“.

Du mėnesius vyksiančio projekto partnerė yra Ukrainos valstybinė žuvininkystės agentūra, atsakinga už žuvininkystės politikos formavimą ir įgyvendinimą Ukrainoje.

Spalio 2 dieną Žuvininkystės tarnyboje įvyko projekto dalyvių susitikimas, kurio metu buvo pristatytos žvejybos kontrolei užtikrinti naudojamos technologijos. Spalio 3 dieną Klaipėdoje ukrainiečiai susipažins su taikomomis žvejybos kontrolės techninėmis priemonėmis, o spalio 4 dieną jie lankysis Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje esančiame didžiausiame Lietuvoje valstybiniame žuvų veisimo ir auginimo centre.

Ukrainos specialistai konsultuojami ES žuvininkystės kontrolės sistemos ir kovos su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba klausimais, taip pat aptariamas žuvininkystės sektoriaus organizacijų vaidmuo ES bendrojoje žuvininkystės politikoje, jų bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis. Lietuvos ekspertai pristatys mūsų šalies valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose veikiančią žuvivaisos sistemą, supažindins su pagrindinėmis žuvininkystės reglamentavimo sritimis, ES žuvininkystės teisės aktų įgyvendinimo ypatumais, pateiks rekomendacijas, kaip užtikrinti sklandų ir nuoseklų nacionalinių teisės aktų derinimą su ES teise.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija iš Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų projektui įgyvendinti skyrė 40 tūkst. litų.

 

Share iconDalintis