Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lenkijoje, Vroclavo mieste, vyko „ 2-oji Tarptautinė karpio konferencija 2013″

2013 m. rugsėjo 12–13 dienomis Lenkijoje, Vroclavo mieste, vyko „ 2-oji Tarptautinė karpio konferencija 2013“. Pranešimus konferencijoje skaitė Vengrijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Čekijos ir Latvijos specialistai. Lietuvos žuvininkystės sektoriui atstovavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento Žuvininkystės politikos skyriaus Žuvininkystės produktų ir rinkos poskyrio vedėja Laima Vaitonytė, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žuvivaisos skyriaus vedėjas Valdas Gečys, Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Birutė Paliukėnaitė, Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Adomavičiūtė, Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos prezidentas Vytautas Andriuškevičius bei privačių ūkių savininkai. Iš viso į konferenciją suvažiavo daugiau kaip 150 žmonių. Po seminaro-konferencijos vykusioje diskusijoje buvo prieita prie išvados, jog norint toliau sėkmingai auginti ir realizuoti karpius, būtina nedelsiant kurti naują šios žuvies įvaizdį.

Pritarta nuomonei, kad būtina pasirūpinti, jog šis naudingas maisto produktas būtų vertinamas vartotojų. Lenkijos ir kitų šalių atstovai pasidalino patirtimi, kaip „auginamas“ būsimasis karpių vartotojas: mokyklose ir darželiuose rengiamos akcijos, vaikai mokomi, kaip paruošti šią žuvį, pateikiama kitos naudingos informacijos.

Konferencijos metu pastebėta, jog siekiant išlaikyti vietines rinkas, ES šalių karpių augintojai turi kooperuotis ir dirbti kartu tam, kad atlaikytų Kinijos rinkos konkurenciją. Verslo sektoriaus bendradarbiavimas galėtų būti kitas karpininkystės plėtros etapas.

Paskutinę konferencijos dieną Vengrijos akvakultūros asociacijos prezidentas Laslo Varadi pristatė konferencijos metu +parengtą rezoliuciją, kurioje buvo išdėstyti svarbiausi su gėlųjų vandenų akvakultūra susiję klausimai (kormoranų populiacijos reguliavimas, tvarus žuvų auginimas, teisinis reguliavimas, finansinės žuvininkystės ūkių perspektyvos). Rezoliucija buvo vieningai priimta.

Share iconDalintis