Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lašišinių žuvų veisimo darbai 2014 m.

Šių metų gegužę ir birželį Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) kaip ir kasmet vykdė lašišinių žuvų įveisimo darbus. Šie darbai – tai dalis valstybinio plano, skirto atstatyti, sustiprinti ir pagausinti vėžių bei žuvų išteklius Lietuvos vidaus vandenyse.

 

1 pav. Kiršlių veisimo akimirka

 

Žuvininkystės tarnybos Žeimenos, Trakų Vokės ir Simno poskyriuose veisiami šlakiai, margieji upėtakiai, lašišos ir kiršliai. Atsižvelgiant į mokslininkų pateiktas rekomendacijas ir monitoringo duomenis, šių lašišinių žuvų jaunikliai kasmet išleidžiami į Neries, Šventosios, Žeimenos, Merkio, Dubysos, Minijos, Jūros, Bartuvos, Ventos bei pajūrio Šventosios upių baseinus.

2 pav. Kiršliukai baseine

 

Pagal planą 2014 metais buvo numatyta įveisti 205 tūkstančius lašišų jauniklių (įveista 230 tūkst.) ir 19 tūkst. rituolių (įveista 19,5 tūkst.), 145 tūkst. šlakių jauniklių (įveista 145 tūkst.) ir 25 tūkst. rituolių (įveista 25,6 tūkst.). Taip pat į upes išleista 170 tūkstančių margųjų upėtakių jauniklių. Šių metų rudenį Žuvininkystės tarnyba planuoja išleisti į upes ir apie 10 tūkstančių paaugintų kiršlių jauniklių.

 

3 pav. Maiše esantys margieji upėtakiai netrukus paners į vandenį

 

Pastarųjų metų mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad lašišinių žuvų Lietuvos vandenyse daugėja. Tam įtakos turėjo daug kompleksinių priemonių, tarp kurių ir Žuvininkystės tarnybos indėlis – dirbtinis šių žuvų veisimas ir išleidimas į vidaus vandenis. Nuo 2011 m. į vandens telkinius Žuvininkystės tarnyba įveisė 606,6 tūkst. lašišų, beveik 1 mln. šlakių jauniklių ir 580 tūkst. margųjų upėtakių. Tikimasi ir toliau sėkmingai gausinti vertingų žuvų populiaciją mūsų šalies upėse ir ežeruose.

 

Share iconDalintis