Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lapkritis – atsakingas lašišinių žuvų veisimo laikotarpis

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyryje eina į pabaigą įtemptas margųjų upėtakių rudeninis nerštas.

     Šiomis dienomis imami šiemet jau paskutiniai ikrai dirbtinei inkubacijai. Inkubatoriuje, kuriame imituojamos gamtinės sąlygos (žema temperatūra, užtemdymas) apie 200 tūkstančių margųjų upėtakių ikrelių vystysis iki kitų metų vasario, kai visas ciklas ims suktis iš naujo: ikrelių skilimas, lervučių vystymasis, pratinimas prie maisto, auginimas, kelionės į upes ir upelius.

Iš uždarosios vandens apytakos žuvų auginimo sistemų margieji upėtakiukai ir vaivorykštiniai upėtakiai perkeliami į lauko tvenkinius žiemoti. Po kelerių metų jie papildys Trakų Vokės poskyrio formuojamas reproduktorių grupes.

Auginimo cechuose prieš naująjį auginimo sezoną atliekamos ligų profilaktikos darbai: valomi filtrai, baseinai, tikrinamas įrangos darbas, ruošiamos žuvų auginimo cecho patalpos.

Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyrio specialistai dirba kruopščiai ir atsakingai, kad margųjų upėtakių būtų išauginta kuo gausiau. Kitų metų sėkmę ir darbų skalsą lems ir profesionaliai atlikti rudeniniai pasiruošimo darbai.

 

Share iconDalintis