Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lapkričio 3–4 dienomis vyko aštriašnipių eršketų (lot. Acipenser oxyrhynchus) jauniklių išleidimo akciją į Neries ir Šventosios upes

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau Žuvininkystės tarnyba) š. m. lapkričio 3–4 dienomis vykdo aštriašnipių eršketų (lot. Acipenser oxyrhynchus) jauniklių išleidimo akciją į Neries ir Šventosios upes. Lapkričio 3 d. ties Vieviu buvo išleista beveik penki tūkstančiai aštriašnipių jauniklių. Akcija sulaukė didelio visuomenės ir spaudos dėmesio. Iškilmėje dalyvavo žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys ir daug kitų pareigūnų ir aistruolių, kurie savo darbus ir gyvenimą sieja su gamta ir jos puoselėjimu.

Žuvininkystės tarnyba pradėjo įgyvendinti aštriašnipio eršketo reintrodukcijos Lietuvos vandenyse programą kartu su kolegomis iš Lenkijos Stanislavo Sakovičiaus vardo vidaus vandenų žuvininkystės instituto Olštyne. Tarp institucijų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Pirmą kartą 30 vnt. specialiais žymekliais ženklintų eršketų jau buvo išleisti į Neries ir Šventosios upes šių metų liepos mėnesį. Tada paaugintas žuvis po 200 g svorio atvežė kolegos iš Lenkijos.

Šiuo metu vykdoma akcija svarbi ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje išleidžiami jau Žuvininkystės tarnybos poskyriuose išauginti aštriašnipių eršketų jaunikliai.

Share iconDalintis