Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Kova su svečiais iš Amerikos: vietinių vėžių gretos papildytos 7 tūkstančiais

 

Lietuvos žuvininkystės tarnyba liepos mėnesį į Molėtų rajono Alnio ežerą ir į Apaščios upę Biržų rajone išleido 7 tūkstančius išaugintų plačiažnyplių vėžių. Rugsėjo pradžioje iš Kupiškio marių ir Zarasų rajono Ilgio ežero į Rūžo ežerą Ignalinos rajone buvo perkelta 5 tūkstančiai siauražnyplių vėžių pagal patvirtintą Valstybinį žuvų ir vėžių gaudymo žuvivaisai planą. Šios „kraustynės“ buvo reikalingos tam, kad vietinių vėžių populiacijos šiek tiek atsigautų ir gebėtų atsilaikyti prieš agresyvius ir plėšrius invazinius vėžius.

        Lietuvoje šiuo metu sutinkamos keturios vėžių rūšys: plačiažnypliai, siauražnypliai, žymėtieji ir rainuotieji. Juos atskirti nėra paprasta, nes bent jau trys rūšys iš minėtųjų yra labai panašios.

 

     Siauražnypliai – senieji atklydėliai iš Rytų

XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje dėl žmogaus ūkinės veiklos iš Rusijos, Kaspijos–Volgos regiono pradėjo plisti stepių gėluose ir apysūriuose vandenyse natūraliai gyvenantys siauražnypliai vėžiai….

 

Visą straipsnį galite paskaityti adresu: http://grynas.delfi.lt/gamta/kova-su-sveciais-is-amerikos-vietiniu-veziu-gretos-papildytos-7-tukstanciais.d?id=62974398

Share iconDalintis