Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Kipre vyko įvairių sričių kintamųjų darbo grupės susitikimas

Š. m. vasario 22–26 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistės dalyvavo Europos Komisijos Generalinio Direktorato Jungtinio Tyrimų Centro rengiamoje antrojoje įvairių sričių duomenų darbo grupėje Kipre (Nikosija) kartu su kolegomis iš Portugalijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Danijos, Kipro, Maltos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Škotojos ir Suomijos.

Susitikimo metu buvo pristatyti keturi pranešimai, aptarta ir padarytos išvados iš 2015 m. vykusios pirmosios įvairių sričių duomenų darbo grupės Zagrebe ir iškelti tikslai, kuriais buvo remiamasi ir atsakoma į klausimus šioje darbo grupėje.

Susitikime buvo aptariami visi galimi žvejybinio reiso scenarijai, taip pat nustatyta žvejybinių pastangų apskaičiavimo metodika, iškeltam žvejybinio reiso scenarijui, kuris būtų susijęs su žvejybos dienomis bei dienų jūroje skaičiavimo metodais. Be to, buvo sukurti įvairių sričių kintamųjų duomenų pateikimo formatai.

Dalyviai buvo suskirstyti į 4 skirtingus pogrupius. Lietuvos atstovės dalyvavo pasyviųjų žvejybos įrankių ir mažos apimties žvejybos laivyno pogrupyje, kuriame buvo skiriamas dėmesys laivams kurių ilgis yra <12m; vykdantys žvejybą pasyviaisiais žvejybos įrankiais ir turintys įsipareigojimą pildyti žvejybos žurnalą ir žvejojantys be žvejybos žurnalo.

Skaičiavimo metodai buvo pagristi tik žvejybos žurnale teikiama privaloma informacija.

Duomenys, paskaičiuoti pagal susitikime paruoštą metodiką gali būti naudojami moksliniais tikslais, bet ne tiesiogiai išteklių valdymo nustatymui. Metodikų tikslas yra užtikrinti dienų jūroje ir žvejybos dienų skaičiavimo nuoseklumą visose valstybėse narėse, kai gaunamas Jungtinio tyrimo centro duomenų šaukimas teikti duomenis. Buvo prieita vieningos nuomonės, kad pagal skaičiavimo metodiką per žvejybos reisą žvejybos dienų gali būti daugiau nei dienų jūroje. Buvo pasiūlyta apsvarstyti galimybes dėl teikiamo bendro įvairių sričių kintamųjų duomenų šaukimo, kuris turėtų atitikti tiek ekonominius, tiek biologinius poreikius.

 

Išsamiau – Jūratė Andriukaitienė, tel. (8 5) 239 8409, el. p. [email protected]
Irina Jakovleva, tel. (8 46) 31 0660, el. p. [email protected]

 

Share iconDalintis