Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Kelia nuostabą ir teikia vilčių

Lapkričio 18 dieną Žuvininkystės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ( toliau – Žuvininkystės tarnyba) pasiekusi nekantriai laukta žinia – Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė smagiai pranešė, kad UAB „Pelona“ žvejai lapkričio 13 d. Kuršių mariose, arčiau Rusijos sienos, statomu tinklaičiu pagavo 52 cm ilgio išoriniu ženkliuku (Nr. 06184) žymėtą eršketą. Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriaus duomenimis tai į Neries ar Šventosios upes 2011 m. liepos 7 d. išleistas 180 g svorio ir 36,0 cm ilgio aštriašnipis eršketas ( Acipenser oxyrhynchus Mitchill).

O visai neseniai Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto profesorius hab. dr. Ryszard`as Kolman`as ( Ryszard Kolman ) informavo, kad lapkričio mėn. pradžioje Baltijos jūroje ties Lenkija žvejai sugavo keturis eršketus, kurių vidutinis svoris siekė daugiau kaip 10 kg, ilgis – apie 1,5 metro. Anot profesoriaus, eršketai (nors ir be ženkliukų, nes tokio dydžio žuvies ženkliukai galėjo mechaniškai nusidėvėti ar nudilti), buvo identifikuoti kaip aštriašnipiai eršketai, prieš kurį laiką išleisti į Lenkijos ar Vokietijos upes.

Priminsime, kad remiantis bendradarbiavimo sutartimi tarp Žuvininkystės tarnybos ir Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto, 2011 m. liepos 7 d. iš Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto mokslinės eksperimentinės bazės „ DGAL“ buvo atvežta šio instituto mokslininkų dovana – 30 vnt. aštriašnipių eršketų. Visi eršketai buvo sužymėti lietuviškais ženkliukais ir, gavus Aplinkos ministerijos leidimą reintrodukcijai, pagal Gamtos tyrimų centro rekomendaciją žuvų migracijos tyrimų tikslu išleisti į Neries (ties Vieviu) ir Šventosios (Ukmergės m.) upes.

Nuoširdžiai dėkojame UAB „Pelona“ žvejams už sąmoningumą ir į Kuršių marias grąžintą jau spėjusį ūgtelėti eršketuką, o„ Lampetros“ asociacijai – už šią informaciją.

Share iconDalintis