Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Kėdainių rajonas praturtėjo unguriais

Š. m. gegužės 28 d. Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos specialistai į Mantviliškio tvenkinį Kėdainių rajone įleido 1 300 paaugintų europinių unguriukų. Europiniai unguriai į Lietuvos vidaus vandenis įžuvinami įgyvendinant ungurių išteklių atkūrimo planą, patvirtintą Europos Komisijos sprendimu.

 

Į įžuvinimo akciją susirinko Matviliškio miestelio bendruomenė, kas pėsčias, kas su dviračiu, net mamos su vežimėliuose besiilsinčiais mažyliais sugužėjo. Renginio atidaryme sveikinimo žodį tarė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė susirinkusiuosius paragino kibti į darbą – padėti žuvivaisos specialistams  išleisti paaugintus unguriukus į tvenkinį. Įžuvinimo darbus stebėjo ir Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vedėjas Alfonsas Čeida.

 

Išleidus unguriukus, miestelėnų ir svečių laukė kvapniai garuojanti žuvienė! Vaikučius džiugino ypatingosios žuvytės-ledinukai ant pagaliuko bei spalvinimo knygelės su žuvimis.

 

Saulėtos įžuvinimo unguriukais akimirkos:

Share iconDalintis