Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Jūros šventės metu suorganizuoti renginiai vaikams ir pagerbti žuvusieji

Liepos 26–28 d. Klaipėdoje vyko vienas populiariausių vasaros renginių Lietuvoje – Jūros šventė. Kaip ir kasmet, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbuotojai dalyvavo svarbiausiuose miesto renginiuose, taip pat prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo ir organizavo ekskursijas tarnybos laivu mažiesiems Labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ vaikų dienos centro auklėtiniams.

Renginiuose dalyvavo ir prie jaunosios kartos ugdymo prisidėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Darius Liutikas ir Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos direktorius Tomas Kazlauskas.

Penktadienį, liepos 26 d., nuo 12 val. vaikams buvo organizuojamos ekskursijos su edukaciniais-praktiniais užsiėmimais Žuvininkystės tarnybos laive „Vakaris“. Vaikai buvo mokomi, kaip taisyklingai užsidėti apsaugines liemenes, akcentuojant jų svarbą keliaujant laivu. Taip pat buvo supažindinti su įstaigos vykdomomis funkcijomis, klausėsi pasakojimų apie Lietuvoje veisiamas žuvis, jų rūšis. Sužinojo, kodėl reikia kontroliuoti žuvų išteklius ir kaip įmanoma kiekvienam asmeniškai prisidėti prie gamtos saugojimo. Ekskursijų tikslas – plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę ir auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

Šeštadienį, liepos 27 d., Baltijos jūroje vyko vienas svarbiausių ir prasmingiausių Jūros šventės renginių – vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija. Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais. Iškilminga ceremonija kasmet pagerbiami žuvusieji jūroje.

Vainikų nuleidimo ceremonijoje dalyvavo aukščiausioji šalies vadovybė, Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų ir Karinės oro pajėgos. Iškilmingoje laivų rikiuotėje renginio svečius į vainikų nuleidimo vietą plukdė du Žuvininkystės tarnybai prie LR žemės ūkio ministerijos priklausantys laivai.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Darius Liutikas prisiminė jį asmeniškai labai palietusią ir atminty iki šiol išlikusią burlaivio „Budys“, kurį per didelius vargus 1925 m. buvo įsigiję Klaipėdos jūrų skautai, istoriją. 1933 m. liepos 15 diena tapo lemtinga trims šiuo burlaiviu į Liepoją išvykusiems skautams.

 

Share iconDalintis