Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Jos didenybė sterlė

Sterlės – pačios smulkiausios eršketinės žuvys. Mokslininkų nustatyta, kad pirminę Lietuvos ir Baltarusijos teritorijose upių ichtiofauną sudarė tiek sėslios eršketinės žuvys – sterlės, tiek migruojantys aštriašnipiai eršketai. Sterlės yra buvusios neatsiejama upių ekosistemos ir žuvų bendrijos dalis – iš visų eršketinių žuvų jos yra vienintelės visiškai gėlavandenės žuvys, gyvenančios tik upėse ir nemigruojančios į jūrą. Sterlės greitai subręsta ir yra labai vertingos žuvys – ateityje galėtų būti svarbus žvejų mėgėjų objektas.

Iki šiol sterles Lietuvoje buvo bandyta introdukuoti 1953–1957 metais. 2014 m. vasario 27 d. jų introdukcijos darbams yra pritarusi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Invazinių rūšių kontrolės taryba (protokolas Nr. 14-1-7). Tuo pagrindu Žuvininkystės tarnyba iniciavo Sterlių introdukcijos programos iki 2020 metų parengimą.

Atsižvelgdami į tai, Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Simno poskyrio specialistai ėmėsi iniciatyvos ir parengė projektą, skirtą šių žuvų veisimui bei auginimui. Rekonstruojamos ir atnaujinamos nenaudojamos patalpos, sterlėms indukuoti įrengiama uždaroji vandens apytakos sistema su vandens paskirstymu, mechaniniu bei biologiniu valymu. Iki šiol Lietuvoje sterles buvo bandyta introdukuoti 1953–1957 metais.

 

Share iconDalintis