Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ispanijoje vyko NAFO inspektorių mokymai

Š. m. lapkričio 25–27 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausieji specialistai Arūnas Jonaitis ir Jūratė Andriukaitienė drauge su kolegomis iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos dalyvavo Vigo (Ispanijos Karalystė) vykusiuose Europos žvejybos kontrolės agentūros (EFCA) organizuotuose Žvejybos šiaurės vakarų Atlante organizacijos (NAFO) inspektorių mokymuose.

 

Žvejybos kontrolės inspektoriai buvo supažindinti su NAFO kontrolės ir vykdymo užtikrinimo priemonių pakeitimais, apsvarstytais 2015 m. NAFO kasmetiniame susitikime. Buvo aptarti žuvų produktų ženklinimo, sugautų kiekių registravimo, sandėliavimo ir kiti taisyklėse nustatyti reikalavimai, pateikta informacija apie pagrindines NAFO reguliuojamoje akvatorijoje žvejojamas žuvų rūšis ir jų žvejybos ypatumus. Taip pat apžvelgtos bendrosios inspektavimo nuostatos, išnagrinėti reikalavimai inspektavimo ataskaitų pateikimui ir procedūroms, susijusioms su sunkiais pažeidimais.

 

Turėjome galimybę Vigo uoste aplankyti ispanų žvejybos laivą, žvejojusį NAFO rajone ir praktiškai atlikti žvejybos triumų talpos matavimus, kurie būtini laive esančiam žuvų produktų kiekiui apskaičiuoti. Mokymų metu buvo sprendžiamos praktinės užduotys, kurias reikėjo atlikti pagal pasikeitusius NAFO taisyklių reikalavimus.

 

Išsamiau – Arūnas Jonaitis, tel. (8 5) 2391 124, el. p. [email protected]

Jūratė Andriukaitienė, tel. (8 5) 2398 409, el. p. [email protected]

Share iconDalintis