Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Išleidome eršketus į Kubanės upę (Krasnodaras)

Šių metų pirmą birželio savaitę Rusijos Fedracijos Krasnodaro mieste Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai dalyvavo tarptautinėje „Krasnodar 2016” konferencijoje įvairių eršketinių žuvų rūšių klausimais ir pristatė stendinį pranešimą apie atliktus aštriašnipių eršketų genetinius tyrimus Lietuvoje.

 

Kelionės metu buvo aplankyti ūkiai, kuriuose veisiamos ir auginamos įvairios eršketinės žuvys, tokios kaip: didieji eršketai (Huso huso), sibiriniai eršketai (Acipenser baeri), rusinis eršketas (Acipenser gueldenstaedti), sterlė (Acipenser ruthenus), žvaigždėtasis eršketas (Acipenser stellatus) ir jų hibridai. Susipažinta su specifinių eršketų auginimu šiltame ir šaltame kanaluose, esančiuose Kubanės upėje, aptartos pagrindinės žuvų susirgimo ir kritimo priežastys įvairiais metų laikais. Vieną dieną specialistai dirbo su ultragarsu (echoskopija). Ištirta įvairių eršketinių rūšių žuvų vidinė žuvies struktūra ir sandara, susipažinta su pagrindiniais patelių ir patinų skirtumais naudojant vizualizaciją. Nežiūrint blogo oro, vis dėlto įvyko didžiojo ir žvaigždėtojo eršketų įveisimas i Kubanės upę – specialistai turėjo progos patys paimti į rankas šias istorines žuvis ir išleisti jas į laisvę, kas paliko neišdildomus įspūdžius.

 

Užmegzti ryšiai su šalimis, su kuriomis anksčiau neteko bendrauti eršketinių žuvų atkūrimo klausimais. Kolegos iš Kinijos, Irano ir Tadžikistano mielai pasidalino savo patirtimi.

 

Pristatyta Lietuvoje vykdoma aštriašnipio eršketo atkūrimo programa ir atlikti genetiniai tyrimai, kurie sudomino įvairių šalių mokslininkus. Žuvininkystės specialistai ir mokslininkai iš Čekijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Prancūzijos ir kitų šalių išreiškė norą bendradarbiauti keičiantis patirtimi dirbant su eršketinėmis žuvimis.

 

Reportažas apie tarptautinę eršketų konferenciją ir eršketų išleidimą Kubanės upėje rusų kalba:

https://drive.google.com/file/d/0B1EHGainGIdbemJzcUtITlV0R00/view

 

Share iconDalintis