Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Įrengtas žuvitakis Sausdravo upėje

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba), įgyvendindama projektą „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų Kražantės ir Sausdravo upių užtvankų bei pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje“ Nr. 3FNF-0-12-01-PR001, kurio pagrindinis tikslas – apsaugoti ir plėtoti vidaus vandenų fauną ir florą prisidedant prie vandens aplinkos gerinimo, džiaugiasi, kad žuvų pralaidos įrengimas Sausdravo upėje baigtas.

Esama užtvanka ir hidromazgas Sausdravo upėje ties Žlibinų kaimu buvo pastatytas maždaug prieš 25 metus. Esant bet kokiam vandens lygiui Sausdravo upėje, tokio aukščio migruojančios žuvys neįveikdavo, todėl į upės aukštupį patekti negalėjo. 2011 metais po griūties užtvanka buvo išplauta, nugriuvo dalis tilto konstrukcijų, vandens srovė paplovė užslenkstę ir nutekėjimo kanalo – Sausdravo upės vagą bei vieną šlaitą. Avarija buvo likviduota panaudojus laikinas priemones, tačiau pažeistos konstrukcijos liko neatstatytos. Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 1098 patvirtintą „Priemonių vandensaugos tikslams Nemuno upių baseinų rajone pasiekti programą“ Žuvininkystės tarnybai teko rūpintis žuvitakio statyba ir tilto sutvarkymo darbais.

Pastatytas žuvų migracijos takas užtikrins tinkamą praeivių žuvų rūšių migraciją, jis patvarus ir ilgai tarnaus. Sutvarkytas tiltas yra saugus ir tinkamas eksploatuoti.

Šios projekto veiklos įvykdytos Europos žuvininkystės fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

 

 

Share iconDalintis