Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Inspektoriaus profesija pristatyta dar vienoje Klaipėdos mokykloje ir licėjuje

Šių metų spalio 12 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos pareigūnai, tęsdami švietėjišką misiją – supažindinti uostamiesčio vaikus su inspektoriaus profesija, lankėsi Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje, o spalio 19 d. – Klaipėdos licėjuje. Inspektoriai „Versmės“ progimnazijos šeštos ir aštuntos klasių mokinius bei Klaipėdos licėjaus ketvirtokus supažindino su Žuvininkystės tarnybos veikla, žvejybos kontrolės inspektorių darbu: pagrindiniais uždaviniais, kasdieniais iššūkiais ir galimybe prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo.

Vaikus labai domino informacija, kaip yra vykdoma žvejybos kontrolė ne tik Baltijos jūroje, bet ir kitų jūrų vandenyse. Mokiniai uždavinėjo klausimus, noriai dalyvavo diskusijoje apie ekologiją, švarą, aplinkos tausojimą. Vaikai dalinosi savo patirtimi, kaip jie asmeniškai prisideda prie gamtos saugojimo ir puoselėjimo. Atsakę į inspektorių užduotus klausimus, mokiniai buvo apdovanoti specialiais prizais, paskatinti atminimo dovanėlėmis.

Edukacinių užsiėmimų metu vaikams buvo pademonstruota speciali inspektoriaus apranga – hidrokostiumas. Vaikams buvo paaiškinta, kad tokią aprangą privalo dėvėti kiekvienas inspektorius, vykdantis žvejybos laivų kontrolę jūroje. Mokiniai smalsiai apžiūrinėjo inspektoriaus aprangą ir būtinuosius reikmenis, matavosi šalmą, kiti – net hidrokostiumą. Netradiciniai užsiėmimai mokiniams suteikė naujų žinių apie inspektoriaus profesiją bei suteikė gerų emocijų.

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos visada mielai dalyvauja vaikams skirtuose projektuose. Įstaiga nuolat organizuoja mokyklinio amžiaus vaikų edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas – plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę, ugdyti gamtosaugines nuostatas ir moralines vertybes bei auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

 

Share iconDalintis