Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Įgyvendintas žuvų pralaidų projektas

2015 m. rugpjūčio 31 d. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos baigė įgyvendinti projektą „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų Kražantės ir Sausdravo upių užtvankų bei pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje“ (Nr. 3FNF-0-12-01-PR001). Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos trečiosios prioritetinės krypties „Bendro intereso priemonės“ priemonę „Vandens faunos ir floros apsaugai ir plėtojimui skirtos priemonės“.

 

Projekto tikslas – apsaugoti ir plėtoti vidaus vandenų fauną ir florą prisidedant prie vandens aplinkos gerinimo. Esamos užtvankos ir kt. kliūtys trukdo praeivėms žuvims migracijos ir neršto metu pasiekti aukštupiuose esančias neršti tinkamiausias vietas. Pastačius ar rekonstravus žuvų pralaidas, atvertas kelias praeivėms žuvims migruoti į nerštavietes.

 

2013 metais įrengta žuvų pralaida Sausdravo upės užtvankoje (Žlibinų kaime, Plungės rajone) ir rekonstruotas žuvų migracijos takas Vilnios upėje (prie Rokantiškių užtvankos). 2014 metais įrengta žuvų pralaida Kražantės upės užtvankoje (Kelmės mieste).

 

2014 metų rudenį ir 2015 metų pavasarį Žuvininkystės tarnybos specialistai minėtose žuvų pralaidose atliko mokslinę stebėseną, kurios tikslas – įvertinti žuvų pralaidų įrengimo ir modernizavimo darbų efektyvumą. Žuvitakių funkcionavimo tyrimams atlikti buvo pasirinktas vienas moderniausių būdų– akustinė telemetrija. Taikant šį metodą, žuvys buvo ženklinamos akustiniais žymekliais ir per žuvų pralaidoje įmontuotus telemetrinius akustinius imtuvus stebima, ar sužymėtos žuvys migruoja per žuvų pralaidas. Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad pralaidos efektyvios.

 

Įrengta žuvų pralaida Sausdravo upės užtvankoje

 

Rekonstruotas žuvų migracijos takas Vilnios upėje

 

Įrengta žuvų pralaida Kražantės upės užtvankoje

Share iconDalintis