Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Į Šilutės ir Kauno rajonus keliauja Rusnėje išnaršintos vėgėlės

2017 m. kovo 14 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje pradėti vėgėlių (Op) įveisimo darbai. Į Šilutės rajono Skirvytės ir Pakalnės upes įleista 4,5 mln. vienetų paaugintų vėgėlių lervučių. Pagal Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017-03-10 įsakymu Nr. 3D-163, į Nemuno žemupį ir jo intakus turi būti paleista 4 mln. paaugintų vėgėlių lervučių, tad Rusnės poskyrio kolektyvas planą įvykdė su kaupu. Dar 2,4 mln. lervučių kovo 16 dieną, buvo išleista į Nevėžio upę Kauno rajone (pagal programą 2 mln.).

Pirmosios vėgėlių lervutės pradėjo ristis vasario mėnesio pirmojoje dekadoje – po aštuonių–dešimties dienų jos buvo pradėtos maitinti artemijomis palaipsniui pereinant prie startinių pašarų. Po 3–5 savarankiško maitinimosi savaičių lervutės ima ėsti viena kitą – prasideda vidurūšinė konkurencija – kanibalizmas, todėl jas reikia paleisti – turėdamos daugiau erdvės, jos viena kitos nebepuola.

Šis vėgėlių auginimo sezonas palyginus buvo gana ramus, išvengta ligų protrūkių ir kritimų, todėl derlius užaugo gana gausus.

Vėgėlė – išskirtinė žuvų rūšis. Tai vienintelė menkių šeimos atstovė, gyvenanti gėluose vandenyse. Sulaukusios vienerių metų šios žuvys būna iki 12 cm ilgio, o subrendusios vėgėlės sveria apie 3-4 kg ir gali užaugti net iki 1 m ilgio. Dienos metu jos dažniausiai tūno telkinio dugne, tarp kerplėšų, akmenų, šakų. Vėgėlės mėgsta molėtą, žvyro arba nedideliu kiekiu dumblo apsinešusį dugną. Jaunos vėgėlės maitinasi dugne esančia gyvūnija, o suaugusios tampa grobuonimis. Vėgėlės vertinamos dėl savo baltos ir minkštos mėsos, kuri neturi ašakų.

 

Share iconDalintis