Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Į Lietuvą atkeliausiantys stiklinės stadijos unguriai atsakingai ruošiami kelionei

Įgyvendinant „Europinių ungurių išteklių atkūrimo Lietuvoje“ projektą vyko viešųjų pirkimų konkursas, kurį laimėjo vakarų Anglijos įmonė „UK Glass Eels“. Šių metų kovo 21–23 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai apsilankė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje pas naująjį tiekėją ir atliko ungurių ekspertinį vertinimą.

Šio vizito tikslas buvo įsitikinti, ar stiklinės stadijos europinių ungurių tiekimo konkursą laimėjęs tiekėjas yra pajėgus vykdyti sutartinius įsipareigojimus, ar jis turi pasiūlytą stiklinių ungurių kiekį, ar jie laikomi tinkamomis sąlygomis.

Vertinimo metu tiekėjas parodė ungurių karantinui ir adaptavimui naudojamą įrangą, patalpas, buvo atlikti bandomieji stiklinės stadijos ungurių kiekio skaičiavimai su tiekėjo naudojama „Vaki“ firmos ungurių skaičiavimo įranga. Apžiūros metu Žuvininkystės tarnybos specialistai nustatė, kad tiekėjas turi pakankamą kiekį stiklinės stadijos ungurių, kurie šiuo metu yra karantine. Į ungurių laikymo talpas patenkantis vanduo dezinfekuojamas UV lempomis taip užkertant kelią ligoms plisti. Unguriukai laikomi tinkamomis sąlygomis voniose, į kurias nuolat tiekiamas vanduo (palaikoma +7 C temperatūra) ir deguonis. Taip pat specialistai buvo pakviesti į naktinę ungurių žvejybą, kurios metu buvo demonstruojama tradicinis stiklinės stadijos ungurių gaudymas upėje samteliais.

Share iconDalintis