Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Gausinamos verslinės ir mėgėjų žvejybos Baltijos jūroje kontrolės pajėgos

2020 m. vasario 14 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pareigūnais organizavo jungtinį kontrolės reidą Kopgalyje ir Baltijos jūroje. Trijų kontroliuojančių organizacijų pareigūnus vienijo bendras tikslas – kova su  neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba Baltijos jūroje.

Jungtinio reido metu patikrinti Baltijos jūroje žvejoję 57 žvejų mėgėjų laivai, kuriais 150 žvejų vykdė lašišų ir šlakių žvejybą. Bendras žvejų mėgėjų laimikis: 190 vnt. (1083 kg) lašišų ir 2 vnt. (7 kg) šlakių. Galima pasidžiaugti, kad visi žvejai turėjo įsigiję žvejo mėgėjo bilietus. Pažeidimų nenustatyta.

Tą pačią dieną buvo patikrintas 1 tuo metu Lietuvos Baltijos jūros vandenyse dreifuojančiomis ūdomis žvejojęs verslinės žvejybos laivas su Latvijos vėliava. Patikrinimo metu laive rastos 5 lašišos (35 kg). Laivas žvejybą jūroje buvo pradėjęs prieš 6 val. Atkreiptinas dėmesys, kad versline žvejyba užsiimantys laivai vidutiniškai vienos žvejybos, kuri gali trukti nuo keleto valandų iki 3 dienų, metu sugauna apie 30 vnt. lašišų. Patikrinus žvejybos laivo dokumentus, žvejybos įrankius ir laimikį, pažeidimų nenustatyta.

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos atliko trijų vasario mėnesį vykdytų kontrolės reidų Baltijos jūroje suvestinę analizę. Iš viso patikrinta 20 verslinę ir 131 mėgėjų žvejybą vykdžiusių laivų (347 žvejai mėgėjai). Patikrinimų metu verslinės žvejybos laivuose rasta 28995 kg strimelių, 5140 kg šprotų, 65 kg stintų ir 140 kg (24 vnt.) lašišų. Tuo tarpu žvejų mėgėjų sugautų lašišinių šeimos žuvų skaičiai – išties įspūdingi: 2418 kg (427 vnt.) lašišų ir 12 kg (4 vnt.) šlakių. Jungtinių patikrinimų metu rimtų pažeidimų nebuvo nustatyta, o dėl smulkių trūkumų žvejai buvo įspėti žodžiu.

Primename, kad 2020 m. sausio 17 d. buvo pakeistos Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklės. Nustatyta, kad vienos žvejybos metu vienam žvejui leidžiama sugauti ne daugiau kaip vieną lašišą Salmo salar ir vieną šlakį Salmo trutta trutta arba dvi lašišas, vieną syką Coregonus lavaretus, penkis otus Psetta maxima, penkis sterkus Sander lucioperca. Taip pat, žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai, ir į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis. Vienos žvejybos metu vieno žvejo sugautų leidžiamų gaudyti žuvų bendras svoris neturi būti didesnis kaip 15 kg, neskaitant paskutinės sugautos žuvies svorio. Į laimikį neįskaitomos žuvys, kurios sugautos gyvybingos nedelsiant paleidžiamos atgal į vandenį. Mėgėjų žvejybos metu sugautas žuvis parduoti draudžiama.

 

 

 

Share iconDalintis