Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Galbūt tarp jų ir būsimasis žuvivaisos specialistas?

Balandžio pradžioje Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žeimenos poskyrio lašišų veislyne svečiavosi net dvi Pabradės „Ryto“ gimnazijos klasės – penktokų ir šeštokų. Nemažai vaikų pirmą kartą tądien sužinojo apie jų gimtosios Pabradės kaimynystėje veikiantį žuvivaisos ūkį, kuriame auginamos lašišos, šlakiai, margieji upėtakiai ir kiršliai. Veislyno darbuotojams buvo malonu nustebinti mokinukus pasakojimais apie šias kilmingas žuvis – jų gyvenimo pradžią inkubatoriuje ir baseinuose bei vėlesnę ilgą kelionę upėmis į jūrą ir atgal – neršti į gimtąsias upes. Vaikai pasirodė smalsūs ir apipylė specialistus įvairiausiais klausimais – kaip gaudomos lašišos ir kaip inkubuojami jų ikrai, kuo žuvys minta, kiek laiko jos praleidžia baseinuose, kada ir kaip patenka į upes, kaip jos tiriamos, ir kodėl galų gale toks keistas žuvims duodamų pašarų kvapas.

 

Poskyrio darbuotojai tikisi, kad jų atsakymai nenuvylė smalsuolių, o jeigu kuris dar norėtų susitikti ir pamatyti daugiau – visi visada mielai laukiami Meškerinės kaime.

 

Pabradės „Ryto“ gimnazijos penktokai atidžiai klausosi Žeimenos specialisto Egidijaus Leliūnos pasakojimo apie veislyno darbus.

Mokiniai smalsiai apžiūrinėjo baseinuose plaukiojančias žuveles ir jų priežiūrai naudojamas priemones.

Atsiminimui – kartu su „Ryto“ penktokais.

Penktokus pakeitė ne mažiau smalsūs šeštokai.

Plačiau apie žuvivaisoje naudojamą įrangą.

Kartu su šeštokais.

 

Share iconDalintis