Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Europos Komisijos (EK) Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato generalinės direktorės Lowri Evans vizitas Lietuvoje

Š. m. kovo 14–15 dienomis į Lietuvą aptarti Lietuvos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungos (ES)  Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį žuvininkystės srityje buvo atvykusi Europos Komisijos (EK) Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato generalinė direktorė Lowri Evans.  Susitikime dalyvavo žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius, Žuvininkystės departamento direktorius  Darius Nienius, Žuvininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) direktorius Vytautas Grušauskas,  kiti atsakingi Žemės ūkio ir Žuvininkystės tarnybos darbuotojai.

Susitikimo metu pareigūnė iš Europos Komisijos L. Evans aptarė esminius Lietuvos pirmininkavimo metu numatomus svarstyti klausimus bei pabrėžė, jog pirmininkavimo metu iš Lietuvos tikimasi labai daug, nes reikės baigti daugelį kitų pirmininkavusių šalių pradėtų darbų. L. Evans patikino, kad EK Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinis direktoratas yra pasirengęs teikti Lietuvai visokeriopą pagalbą ir nuolat bendradarbiauti svarstant Bendrosios žuvininkystės politikos aktualijas.

Vizito metu Europos Komisijos atstovės lankėsi Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje, kur domėjosi lašišų, šlakių, kiršlių ir margųjų upėtakių auginimo specifika, įvairių amžinių stadijų (jauniklių, margiukių ir rituolių) paauginimo ypatumais bei paleidimo į vidaus vandens telkinius ir išteklių atkūrimo aktualijomis, natūralių žuvų išteklių būkle Lietuvos vandenyse bei dirbtinio veisimo poveikiu tiems ištekliams, teiravosi, kokie susiję tyrimai buvo atlikti, atliekami ir planuojami. EK atstovių dėmesio centre buvo Lietuvoje vykdomos vertingų žuvų išteklių, ypač lašišų ir aštriašnipių eršketų atstatymo programos, planai bei jų įgyvendinimo rezultatai. Vizitatorėms buvo pristatyta ir kita Žuvininkystės tarnybos vykdoma veikla bei įgyvendinti, įgyvendinami ir numatomi įgyvendinti ateityje ES finansuojami projektai.

Share iconDalintis