Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Eršketų išteklių atkūrimui – tarptautinės pajėgos

 

2019 m. gegužės 21-23 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai kartu su Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos specialistais, vykdančiais aštriašnipių eršketų atkūrimo darbus, dalyvavo tarptautiniame susitikime Estijoje, Parnu mieste.

Renginio metu buvo aptartas Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos (Helcom) remiamas aštriašnipių eršketų išteklių atkūrimo planas. Kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalyje vykdomus eršketų išteklių atkūrimo darbus ir planus, dalijosi gerąja patirtimi.

Kolegoms iš Vokietijos buvo perduoti Žuvininkystės tarnybos padaliniuose laikomų aštriašnipių eršketų reproduktorių mėginiai genetinei analizei atlikti. Ši informacija leis sudaryti duomenų bazę apie Vokietijoje ir Lietuvoje laikomus aštriašnipius eršketus, kad ateityje būtų galima išvengti artimo žuvų kryžminimo. Su kolegomis susitarta toliau vykdyti eršketų populiacijos atkūrimo darbus, dalintis žuvų įveisimo medžiaga tolimesniam eršketų auginimui, rinkti duomenis iš žvejų verslininkų bei mėgėjų.

Vokietijos specialistai pasidžiaugė, kad daugiau nei 10 metų vykdomi nuoseklūs šios rūšies atkūrimo darbai duoda rezultatų. Vokietijoje žvejai verslininkai praneša ne tik apie smulkių eršketų sugavimus, bet ir apie 30 ir daugiau kilogramų sveriančius eršketus, kurie paleisti toliau sėkmingai gyvena natūraliomis sąlygomis.

Taip pat darbo grupės nariai dalyvavo konferencijoje, skirtoje aptarti žuvų migracijos sąlygų gerinimo darbus, migracijos kliūčių, užtvankų šalinimo klausimus. Po to aplankė Sindi užtvankos vietą, kuri prieš daugelį metų buvo pastatyta ant Pernu upės. Pastaruoju metu užtvanka prarado strateginę prasmę, todėl susidarius palankioms sąlygoms, išpirkus žemę iš jos savininkų, užtvanka buvo nugriauta. Žuvininkystės tarnybos specialistai kartu su kitais konferencijos dalyviais stebėjo upės pokyčius, bei tuo metu vykusį triukšmingą migruojančių žiobrių nerštą.

Share iconDalintis