Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

EK patvirtino: Lietuvos žvejybos laivas Rusijos vandenyse užfiksuotas nebuvo

Ek patvirtino, kad  laivų stebėjimo sistema Lietuvos žvejybos laivo „Jūrų vilkas“ Rusijos teritoriniuose vandenyse neužfiksavo.

Europos Komisijos narė Maria Damanaki, atsakinga už jūrinius reikalus ir žuvininkystę, savo laiške žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei rašo, kad EK įdėmiai seka įvykius dėl Lietuvos laivo sulaikymo ir šiuo klausimu aktyviai bendradarbiauja su Europos išorinių veiksmų tarnyba bei Šiaurės rytų Atlanto žvejybos komisija (NEAFC), administruojančia tarptautinę žvejybos veiklą laivo sulaikymo vietoje – Barenco jūroje.

M. Damanaki pabrėžė, kad šiuo metu yra labai svarbu gauti oficialius duomenis iš Rusijos dėl laivo veiklos ir sulaikymo koordinačių bei kitų Rusijos turimų įrodymų. Kitas svarbus momentas yra NEAFC administruojamo žvejybos rajono ribos, todėl Rusijos teiginiai dėl skirtingo šių ribų traktavimo turi būti skubiai nagrinėjami NEAFC organizacijos susirinkime.

,,Trukdymai ES laivams žvejoti NEAFC teritorijoje kelia didelį susirūpinimą. Turime padaryti viską, kad apsaugotume teisėtą ES žvejybos laivų veiklą“, – rašo M. Damanaki.

Primename, kad   Rusijos teismas sulaikytam Lietuvos laivui „Jūrų vilkas“ skyrė 7,8 mln. litų užstatą, kuris du kartus viršija laivo vertę.  Laivo bylos nagrinėjimas iš esmės turėtų būti pradėtas spalio 17 dieną. Lietuva siekia apginti teisėtus Lietuvos žvejybos įmonės ir piliečių interesus, pasitelkdama į pagalbą Europos Komisiją, kuri atstovauja Europos Sąjungai NEAFC komisijoje.

Share iconDalintis