Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

EK dėl sulaikyto Lietuvos laivo ragina sušaukti neeilinį NEAFC posėdį

Liuksemburge vykusioje ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė atkreipė visų valstybių narių ministrų dėmesį į didelį susirūpinimą keliančius pastarųjų savaičių įvykius tarptautiniuose vandenyse, kai Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijos (NEAFC) reguliuojamame rajone Rusijos pareigūnai areštavo su Lietuvos vėliava žvejojantį laivą. Vėliau ir kitas Lietuvos laivas susidūrė su žvejybą trukdančiais Rusijos pareigūnų veiksmais.

,,Rusijos Federacijos veiksmai, pažeidžiantys Jungtinių tautų Jūrų teisės konvenciją ir NEAFC taisykles, riboja teisėtą kitų valstybių žvejybos veiklą bei kelia pagrįstų abejonių dėl viso Europos laivyno saugumo tarptautiniuose vandenyse”,  – Liuksemburge teigė ministrė  V. Baltraitienė.

Lietuva sulaukė kitų valstybių narių palaikymo – jos ne tik išreiškė solidarumą, bet ir ragino Europos Komisiją veikti nedelsiant ir ryžtingai.

Europos Komisija, atsižvelgdama į padėties sudėtingumą, kreipėsi į NEAFC prezidentą, prašydama kuo skubiau sušaukti neeilinį susitariančių šalių susitikimą, siekiant išsiaiškinti visas pastarųjų savaičių aplinkybes.

Share iconDalintis