Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Dubline vyko susitikimas dėl žuvininkystės kontrolės priemonių įgyvendinimo

Š. m. balandžio 16–17 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėjas Tomas Kazlauskas dalyvavo žuvininkystės kontrolės ekspertų darbo grupės susitikime dėl žuvininkystės kontrolės priemonių (žuvininkystės produktų atsekamumo, žvejybos laivų variklių galios patikros ir kt.) įgyvendinimo bei su jomis susijusių elektroninių sistemų įdiegimo bei tobulinimo. Susitikimas vyko  Airijos sostinėje Dubline. Susitikime dalyvavo Europos Komisijos, Lietuvos, Danijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Airijos, Latvijos, Portugalijos, Lenkijos, Švedijos, Olandijos, Belgijos ir Jungtinės Karalystės žuvininkystės specialistai.

Europos Komisijos atstovai, pristatydami pagrindines žuvininkystės produktų atsekamumo sistemos gaires, pažymėjo, kad žuvininkystės produktų atsekamumas yra ir liks prioritetinė kryptis. Visos valstybės narės pasidalino patirtimi diegiant šią sistemą savo šalyje. Buvo sutarta, kad atsekamumo sistemos turi būti diegiamos pagal bendrą elektroninių duomenų apsikeitimo standartą. Tokiu būdu bus išspręstas importuojamų ir eksportuojamų žuvies produktų atsekamumo klausimas. Buvo pristatytos kelios technologijos, kurios tiktų tokiai sistemai sukurti (standartas GS1 ar „Google paieškos variklio“ koncepcija).

Susitikimo metu buvo aptarti ir žvejybos laivų variklių maksimalios galios patikros ir sertifikavimo aspektai. Dauguma šalių sertifikavimą patikėjo akredituotoms bendrovėms. Nors visos šalys yra parengusios atrankos planus, tačiau trūksta realių patikrinimų praktikos. Lietuva yra įsigijusi variklių galios patikros įrangą ir žvejybos laivų variklių galios patikras atliks pagal patvirtintą atrankos planą.

 

Išsamiau: el. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 239 8485.

Share iconDalintis