Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Delfi.lt rašo apie BALTFISH forumo ekspertų susirinkimą

Baltijos jūros menkėms ir ruoniams – didesnė apsauga

Žemės ūkio minsiterijos informacija,

www.DELFI.lt 2016 m. vasario 5 d. 09:40

Sausio pabaigoje Gdynėje (Lenkija) įvyko BALTFISH forumo ekspertų susirinkimas, kuriame buvo aptarti aktualūs Baltijos jūros menkių žvejybos ir ruonių populiacijos reguliavimo klausimai.

 

BALTFISH regioninis forumas vienija visas aštuonias aplink Baltijos jūrą esančias valstybes ir yra svarbus regiono bendradarbiavimui ir iškilusių problemų sprendimui. Posėdžio metu buvo aptarta rekreacinė žvejyba, kuri daro vis didesnį poveikį menkių populiacijoms. Pasiūlyta tokiu būdu sugautas žuvis apskaityti, įvertinti išimamos populiacijos dalį pagal kiekį, amžių ir lytį, o duomenis paviešinti Tarptautinei jūrų tyrinėjimų tarybai. Taip pat svarstyta, kaip išvengti didelės jauniklių priegaudos, kaip apsaugoti senesnes ir didesnes žuvis, turinčias didelę reikšmę sėkmingam nerštui ir palaikančias genetinę populiacijos įvairovę. Pabrėžta būtinybė užtikrinti teisingą žvejų elgseną, kad žvejybos metu nebūtų keičiama žvejybos įrankio konstrukcija bei žvejybos atrankumo savybės.

 

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/projektai/zemes-verslas/zemes-ukis-is-arti/baltijos-juros-menkems-ir-ruoniams-didesne-apsauga.d?id=70318458

 

Share iconDalintis