Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Daugų (Didžiulio) ežeras Alytaus rajone papildytas sykais

Siekiant gausinti žuvų išteklius, Žuvininkystės tarnybos specialistai intensyviai vykdo pavasarinius ežerų ir kitų vandens telkinių įžuvinimo darbus. Praėjusią savaitę į Daugų (Didžiulio) ežerą Alytaus rajone buvo išleista 150 tūkst. vnt. paaugintų ežerinio syko jauniklių. Šiame ežere jau yra susiformavusi sykų populiacija, tačiau, norint išlaikyti esamą lygį, būtina vandens telkinį papildyti paaugintais šių žuvų jaunikliais.

Norisi pasidžiaugti, kad nuo 1976 m. į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti ežeriniai sykai dirbtiniu būdu sėkmingai išveisti iš Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne specialistų išveistų ir iki reproduktorių amžiaus išaugintų žuvų.

Sykai Lietuvoje veisiami nuo 2000 metų. Seniau buvo žuvinama sykų lervutėmis, bet tokio įžuvinimo būdo atsisakyta ir į ežerus pradėta išleidinėti paaugintus sykų jauniklius. Sykams tinkamas ežeras turi būti skaidrus, labai gilus ir pratakus. Tai trys būtinos sąlygos. Šioms žuvims reikia didelių gylių, kad vasarą rastų šalto vandens. Srovė būtina jų nerštui.

Sykai minta vėžiagyviais, moliuskais, vabzdžių lervomis, rečiau žuvų mailiumi. Palyginti su kitomis sykų formomis ir populiacijomis, auga lėtai: pirmąją vasarą užauga iki 10–30 g, septynerių metų – iki 37 cm ilgio ir 450 g svorio.

. 
Share iconDalintis