Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Būsimieji žuvininkai mokėsi iš patyrusių specialistų Šilavoto poskyryje

Š. m. paskutinėmis pavasario dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Šilavoto poskyryje pradėti dirbtinio karpių neršto darbai. Nerštui atrinktos 24 patelės ir 36 patinai. Apvaisinus ir pašalinus lipnumą , ikrai supilami į Veiso aparatus, kuriuose yra inkubuojami. Jau šiandien po ikrų apvaisinimo išsiritusios karpių lervutės bus leidžiamos į vonias, kuriose bus laikomos iki tol, kol abi jų plaukiojimo pūslių kameros užsipildys oru. Tada dalis lervučių bus suleistos į poskyrio tvenkinius, kuriuose bus paauginamos, o kitos bus parduotos žuvininkystės ūkiams.

 

Stebėti karpių atrankos, injekavimo darbų ir pasisemti žuvininkystės žinių buvo atvykę Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos rekreacijos specialybės antro kurso studentai. Jiems aprodytos gamybinės bei administracinės patalpos, žiemojimo ir auginimo tvenkiniai, pristatytos įvairios karpių veislės bei jų skirtumai.

 

O štai gegužės 31–birželio 1 dienomis Šilavoto poskyryje praktiką atliko Aleksandro Stulginskio universiteto Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto Žuvininkystės ir akvakultūros technologijų specialybės antro kurso studentai. Būsimieji žuvininkai šauniai įsiliejo į kolektyvą, stebėjo karpių ikrų ir pienių ėmimą, o vėliau ir patys ėmėsi ikrų lipnumą pašalinančių darbų. Dėstytojai ir studentai džiaugėsi suteikta galimybe įgauti naujų ir labai svarbių žinių rengiantis žuvininko profesijai. Ne veltui sakoma: geriau vieną kartą pamatyti nei dešimt kartų išgirsti.

Share iconDalintis