Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Briuselyje vyko žvejybos kontrolės ekspertų darbo grupės posėdis dėl bendrų daugiašalių pelaginių žuvų rūšių išteklių stebėsenos, kontrolės ir priežiūros šiaurės rytų Atlante

Š. m. kovo 18–19 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Dambrauskis dalyvavo Briuselyje (Belgijos Karalystė) vykusiame Europos Komisijos (EK) Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato organizuotame daugiašalės žvejybos ekspertų darbo grupės posėdyje dėl bendrų daugiašalių pelaginių žuvų rūšių išteklių stebėsenos, kontrolės ir priežiūros šiaurės rytų Atlante.

Žvejybos kontrolės ekspertai iš EK Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato, Europos žuvininkystės kontrolės agentūros, kai kurių Europos Sąjungos šalių narių (Vokietijos, Ispanijos, Airijos, Švedijos, Nyderlandų, Prancūzijos) ir kai kurių trečiųjų šalių (Norvegijos, Farerų salų, Grenlandijos ir Islandijos), žvejojančių bendrų išteklių pelagines žuvų rūšis šiaurės rytų Atlante, aptarė šių šalių ateities bendradarbiavimo galimybes pelaginių žuvų rūšių žvejybos stebėsenos, kontrolės ir priežiūros srityje. Posėdžio metu buvo peržvelgtos prieš dešimtmetį priimtos bendrosios pelaginių žuvų rūšių iškrovimų inspektavimo taisyklių nuostatos, susitarta dėl kai kurių nuostatų keitimo jau šiais metais. Suplanuotos 2014 metų Europos Sąjungos faktų ieškojimo misijos uostuose ir jūrose bei sukurtos gairės, kurios pasitarnaus lyginant šių misijų rezultatus. Taip pat aptartos galimybės ateityje dalintis statistine informacija apie bendrame susitarime dalyvaujančių pusių žvejybos laivus ir jų žvejybinę veiklą, konkrečiai tartasi, kokie informacijos elementai galėtų būti šio apsikeitimo objektu. Susitikime dalyvavusios šalys pasidalino informacija apie žvejybos stebėtojų darbo įkainius.

Išsamesnė informacija apie susitikimą el. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 239 8401.

Share iconDalintis