Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Briuselyje įvyko kasmetinė tarptautinė žuvų paroda „European Seafood Exposition 2008“

 

BRIUSELYJE ĮVYKO KASMETINĖ TARPTAUTINĖ ŽUVŲ PARODA

„EUROPEAN SEAFOOD EXPOSITION 2008”

 

2008 m. balandžio 21-23 dienomis delegacija iš Lietuvos, kurią sudarė Žuvininkystės departamento prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro atstovai bei UAB „Žuvininkystės produktų aukcionas“ ir Žvejybos įmonės vadai, apsilankė Briuselyje, tarptautinėje žuvų parodoje „European Seafood Exposition 2008“ ir kartu su ja vykusioje parodoje „Seafood Processing Europe 2008“.

Tarptautinė žuvų ir jūros produktų paroda „European Seafood Exposition 2008“ yra pati didžiausia ir svarbiausia tokio tipo paroda Europoje ir labai svarbi pasauliniu mastu. Šioje parodoje savo produkciją pristatė ir su naujovėmis supažindino Europos Sąjungos ir viso pasaulio valstybių – tiek besivystančių, tiek išsivysčiusių šalių – žuvininkystės produktų gamintojai ir perdirbėjai. Kasmet ši paroda pritraukia minias žmonių. „European Seafood Exposition 2008“ paroda – tai galimybė susipažinti su žuvų perdirbimo naujovėmis, tendencijomis bei galimybė užmegzti naujus kontaktus.

Atskirame paviljone vyko ir nuolat kartu su ,,European Seafood Exhibition“ rengiama paroda „Seafood processing Europe 2008“, kurioje buvo pristatoma naujausia žuvų ir jūros produktų perdirbime naudojama technika bei įranga.

Lietuvą parodoje „European Seafood Exposition 2008“ atstovavo penkios žuvų perdirbimo įmonės: UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, UAB „Vičiūnai ir partneriai“, UAB „Norvelita“, AB „Baltijos Delikatesai“ ir AB „Šiaurės Kompanija“. UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ ir UAB „Vičiūnai ir partneriai“ buvo įsikūrę bendrame, viename iš didžiausių parodoje stendų. Be to, UAB „Vičiūnai ir partneriai“ produktai „Surimi Imperial“, „Sushi Cakes“, ir „Tofu Cake“ pateko tarp „Seafood Prix d’Elite“ konkurso finalininkų.

Įmonių atstovai teigia, kad dalyvavimas šioje parodoje įmonėms yra naudingas, nes užmezgama naujų kontaktų, palaikomi kontaktai su esamais partneriais (žaliavų tiekėjais, gaminamos produkcijos distributoriais ir pan.), yra pristatomi produktai, dalinamasi idėjomis.

Share iconDalintis