Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Brakonierių siautėjimas Baltijos jūros priekrantėje tramdomas net per šventes

 

Ilgasis savaitgalis ir Joninių šventė nesumažino Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnų budrumo – net ir švenčių metu buvo vykdomas nuolatinis priekrantės stebėjimas sausumoje ir jūroje. Žvejybos kontrolė ypač sustiprinta po jau kelias savaites besikartojančių brakonieriavimo atvejų, kai vienas po kito iš jūros buvo ištraukti  draudžiami žvejybos įrankiai pilni gyvos žuvies – šiuo metu Baltijos priekrantėje neršiančių ir draudžiamų žvejoti otų.

Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus inspektoriai reidą Smiltynėje pradėjo 2019 m. birželio 23 d. vakare. Iš pradžių buvo tikrinami žvejybos barai sausumos ruože. Anksti ryte pareigūnai ėmė tikrinti į jūrą išleistus žvejybos tinklus. Ties Juodkrante buvo pastebėta gairė, ženklinanti pastatytą žvejybos įrankį. Patikrinus gairę nustatyta, kad ši yra ženklinta, o tinklo akis šiuo metu leistino žvejoti dydžio.

Nuspręsta specialiu nelegaliems tinklams jūroje rasti kabliu patikrinti, ar šalia leistino žvejoti įrankio nėra pritvirtintų nelegalių tinklų. Iš patirties žinoma, kad tokia nelegalių tinklų išleidimo į jūrą schema yra labai dažna. Pareigūnų nuojauta pasiteisino – velkant specialųjį kablį dugnu, buvo aptikti net du skirtingomis trajektorijomis nuo legalaus žvejybos įrankio išleisti brakonierių tinklai.

Pakėlus aptiktus tinklus ir pamatavus jų akies dydį metaline liniuote, nustatyta, kad jis yra 120 mm. Kadangi šis tinklų akies dydis birželio–liepos mėnesiais yra draudžiamas, apie 0,7 km ilgio žvejybos įrankiai su gyvomis žuvimis buvo nedelsiant ištraukti. Juose įsipainioję otai, upinės ir jūrinės plekšnės buvo išlaisvintos ir paleistos atgal į Baltijos jūrą. Iš viso išgelbėta apie 200 vienetų žuvų.  Žalos gamtai šį kartą nepadaryta. Apklausai į Žuvininkystės tarnybą iškviestas įtariamas brakonieriavimu asmuo. Pradėtas tyrimas.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

 

 

 

 

Share iconDalintis