Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Brakonierių pastangos sugauti uždraustas žvejoti žuvis – vėl bevaisės

Brakonierių tinklų traukimas iš Baltijos jūros priekrantės tapo Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus specialistų kasdienybe. 2019 m. birželio 19-osios į naktinį reidą išplaukę inspektoriai ties Smiltyne aptiko nežymėtą, otams žvejoti skirtą, tinklą. Nustačius, kad tinklo akies dydis šiuo laikotarpiu yra draudžiamas, apie 1,5 km ilgio žvejybos įrankis su gyvomis žuvimis buvo ištrauktas. Visos žuvys paleistos atgal į Baltijos jūrą. Žalos gamtai išvengta.

Otas laikomas viena vertingiausių Baltijos jūros žuvų. Mūsuose aptinkamas otas yra pats stambiausias, galintis užaugti net iki 20 kg svorio. O jo kaina rinkoje siekia net 20 Eur už vienetą. Birželio–liepos mėnesiais otų žvejyba prie Baltijos krantų yra griežtai draudžiama, nes šiuo laikotarpiu čia žuvys atplaukia neršti. Tačiau, kaip matyti, brakonieriams šis draudimas negalioja. Galimybė nelegaliai užsidirbti vilioja nepaisant gresiančios atsakomybės.

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai neplaninį patikrinimą Baltijos jūroje atliko kartu su Latvijos Respublikos žvejybos kontrolės pareigūnais. Tai jau šeštas Žuvininkystės tarnybos inspektorių iš jūros ištrauktas tinklas per draudimo žvejoti otus laikotarpį.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

 

 

Share iconDalintis