Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Brakonierių įžūlumas eilinį kartą nepasiteisino – iš jūros ištraukti 4 kilometrus siekiantys tinklai

 

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos draudimas birželio–liepos mėnesiais Baltijos jūros priekrantėje žvejoti otus galioja ne visiems – 2019 m. birželio 14 d. jūroje aptikti nežymėti, net 4 kilometrus siekiantys, tinklai, skirti žvejoti šiuo metu neršiančias žuvis. Iš tinklų išlaisvinta apie 200 dar gyvų otų ir plekšnių. Visos žuvys paleistos atgal į Baltijos jūrą.

Siekiant išvengti brakonierių daromos žalos gamtai, draudimo laikotarpiu otų žvejybos kontrolė ypač sustiprinta, vykdomas nuolatinis Baltijos jūros priekrantės tikrinimas tiek jūroje, tiek sausumoje. Rasti nepažymėti tinklai, įtariama, kad jie buvo tų pačių brakonierių, kurių tinklas iš vandens buvo ištrauktas 2019 m. birželio 12 d. Neteisėti žvejybos įrankiai buvo nugabenti utilizuoti.

Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus specialistai konstatavo, kad ištraukti tinklai neatitiko žvejybos įrankių ženklinimo reikalavimų, o juos išmatavę nustatė, kad tinklai yra šiuo metu neleistinos akies dydžio, siekiančio 100 ir 110 mm. Neprofesionalių tinklų traukimas pradėtas apie 5:30 val. ryte ir užtruko apie 4 val.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

Share iconDalintis