Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Bendras Lietuvos ir Rusijos ungurių išteklių valdymo planas?

Šių metų lapkričio 22–24 dienomis Lietuvoje įvyko 17-toji Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos žuvininkystės sesija, kurioje dalyvavo ir Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai.

Kasmetinės mišrios sesijos vyksta vadovaujantis 1999 m. birželio 29 d. susitarimu tarp Rusijos Federacijos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės dėl bendradarbiavimo žuvininkystės srityje 6 straipsniu.

Šiais metais Druskininkuose vykusio susitikimo metu buvo įvertinti ir patvirtinti šių metų pavasarį žuvininkystės specialistų darbo grupės susitikimo metu aptarti klausimai – žuvų išteklių būklė ir kvotuojamų žuvų rūšių (karšių, starkių, stintų) žvejybos laimikių limitai bendruose vandens telkiniuose, aptartos galimybės rengti bendrą ungurių išteklių valdymo planą, pasikeitimo žvejybos kontrolės, žuvivaisos ir akvakultūros specialistais galimybės, galutinai suderinti ir patvirtinti pavasarį vykusios darbo grupės parengti pirminiai dokumentai. Abiejų valstybių specialistai pasikeitė informacija apie 2016 metais vykdytą žuvų įveisimą į Lietuvos ir Rusijos pasienio vandens telkinius bei aptarė bendradarbiavimo perspektyvas.

 

Share iconDalintis